طراحی, هدایا

آشنایی با ابعاد و سایز تقویم رومیزی

ابعاد و سایز تقویم رومیزی

همانطور که می‌دانید تقویم های رومیزی یکی از هدایای تبلیغاتی پرکاربردی هستند که به طور معمول در پایان سال توسط شرکت‌ها تهیه و در اختیار مشتریان و همکاران قرار می‌گیرد. این هدیه تبلیغاتی می‌تواند در حالت عمومی و یا حتی اختصاصی طراحی و چاپ شود. به دلیل استفاده‌ی هر شخصی از تقویم در روزهای سال، تقویم رومیزی به یکی از هدایای پرطرفدار تبلیغاتی تبدیل شده است تا برند شما را در تمامی روزهای سال تبلیغ کند. تقویم رومیزی  می‌تواند در ابعاد و سایزهای مختلفی طراحی و چاپ شود. از تقویم رومیزی های فانتزی در سایزهای کوچیک گرفته تا تقویم رومیزی‌های بزرگ که اغلب در ادارات  استفاده می‌شوند.. در واقع چیزی که برای تعیین سایز یک تقویم رومیزی مهم است اندازه دلخواه فرد سفارش‌دهنده و کاربرد تقویم رومیزی است. در ادامه با ما همراه باشید تا انواع سایز تقویم رومیزیرا بررسی کنیم و بدانید برای سفارش تقویم رومیزی باید به چه نکاتی توجه کنید.

ابعاد اصلی تقویم رومیزی

در کل باید بگوییم که برای تعیین سایز تقویم رومیزی نکته‌ای که حائز اهمیت است، نظر و سلیقه فرد سفارش‌دهنده نسبت به این هدیه سازمانی می‌باشد. در کل سایزهای پرطرفدار تقویم رومیزی اختصاصی سایز A5  و اندازه 13*23 ، 15*20 و 12*24 سانتی‌متر می‌باشد. تقویم‌های رومیزی مانند تمامی محصولات چاپی دارای اندازه های استانداردی است د که عبارتند از :

  • سایز A4 با ابعاد 21*29.7 سانتی‌متر
  • سایز A5 با ابعاد 13*21.7 سانتی‌متر
  • سایز Slim با ابعاد 30.5*15.6 سانتی‌متر
  • سایز Desktop با ابعاد 10.5*29.7 سانتی‌متر

نکات مهم در تعیین ابعاد تقویم رومیزی

لازم به ذکر است که سلیقه مشتری در انتخاب سایز چاپ تقویم رومیزی دارای اهمیت زیادی است. فضای کافی تبلیغات مورد نیاز در تقویم‌های رومیزی یکی دیگر از عوامل موثر در انتخاب سایز است. هرچه تقویم رومیزی بزرگتر باشد فضای بیشتری برای طراحی تبلیغات در اختیار سفارش دهندگان قرار می‌گیرد. در نظر بگیرید که شما می خواهید یک تقویم رومیزی زیبا هدیه دهید و نه یک بسته تبلیغاتی، بنابراین زیبایی طرح نیز در انتخاب سایز دارای اهمیت می باشد.

ابعاد تقویم رومیزی بر اساس ماهیت آن

سایز تقویم رومیزیگفتنی است که تقویم رومیزی‌ها در سه حالت ماه شمار، هفته شمار و روز شمار مورد استفاده قرار می‌گیرند. در ادامه هرکدام ره به صورت جداگگانه بررسی می‌کنیم.

تقویم رومیزی ماه شمار : تقویم رومیزی‌های ماه شمار بیشتر در سایز متوسط تولید و چاپ می‌شوند تا بتوانند فضای کافی و مناسبی برای چاپ تبلیغات برندها داشته باشند.  تقویم رومیزی‌های پایه دار از جمله مواردی هستند که اکثرا به صورت ماه شمار هستند و در سایز ۱۷×۲۴ سانتی‌متر تهیه و چاپ می‌شوند.

تقویم رومیزی هفته شمار: تقویم رومیزی هفته شمار در سایز بزرگ‌تر از تقویم رومیزی‌های ماه شمار تهیه و تولید می‌شود به این علت  که تقویم‌های هفته شمار علاوه بر تاریخ و مناسبات، قسمتی هم برای یادداشت و نوشتن مطالب جود دارد. نام دیگر تقویم‌های هفته شمار تقویم‌های زیر دستی است که در سایزهای استاندارد 30*45 و 35*50 یا همان a3 چاپ می‌شوند.

تقویم رومیزی ماه شمار: تقویم رومیزی‌های روز شمار نیز در ابعاد کوچک طراحی و چاپ می‌شوند که به عنوان یادداشت نیز استفاده می‌شوند. از تقویم های روزشمار بیشتر در ادارات می‌توان استفاده کرد که  در سایزهای 8.5*12 طراحی و چاپ می‌شوند.

تقویم رومیزی مناسب برای مشاغل

یک تقویم رومیزی ممکن است در هر مکانی مورد استفاده قرار بگیرد از استفاده در منزل گرفته تا میز درسی و میزهای آرایشی و یا حتی درون ماشین شما و مدت ها جلوی چشمان شما قرار بگیرد. به همین دلیل مشاغل مختلفی هستند که قصد استفاده از تقویم های رومیزی را دارند. بنابراین ابعاد تقویم رومیزی بنا به استفاده هر گروه باید متفاوت باشد و گروه‌ها با توجه به نیازشان سایز مناسب تقویم رومیزی را انتخاب و سفارش می‌دهند.

تقویم رومیزی مراکز بهداشتی درمانی

اگر قصد سفارش طراحی و چاپ تقویم رومیزی را برای مراکز بهداشتی درمانی مانند آزمایشگاه‌ها و یا بیمارستان را دارید، ابعاد تقویم رومیزی شما باید بزرگ باشد و اعداد به کار رفته برای تاریخ ها و رویداد‌ها باید به صورت بزرگ نوشته شود تا به آسانی و سریع توسط مخاطب خوانده شود. همچنین می‌توانید قسمتی را برای یادداشت قرار داد یا همان تقویم رومیزی یادداشت دار را سفارش داد.

تقویم رومیزی بانک ها و موسسات اداری

اگر قصد سفارش تقویم رومیزی برای بانک‌ها و موسسات اداری دارید، بهتر است از تقویم رومیزی‌هایی با سایز کوچکتر استفاده نماییدچراکه افرادی که در این مراکز کار می‌کنند فضای کافی برای قرار دادن تقویم رومیزی را ندارند و اغلب تنها کارمندان آن را مشاهده می‌کنند پس نیازی به سایزهای بزرگتر نیست. نکته دیگر حائز اهمیت متمایز قرار دادن روز های تعطیل از باقی روزها می‌باشد. می‌توانید تاریخ هایی که تعطیل است را به صورت بولد شده و با رنگی متفاوت در تقویم استفاده کنید زیرا افرادی که در این مراکز کار می‌کنند روز های تعطیل برایشان اهمیت بسیاری دارد.

تقویم رومیزی فروشندگان و آرایشگران

اگر برای آرایشگران و مغازه داران و فروشندگان قصد طراحی و چاپ تقویم رومیزی دارید، باید تقویمی با ابعاد و سایز متوسط سفارش دهید تا بتوانند به راحتی تاریخ و روزهای هفته را مشاهده کنند. به دلیل این که امکان کثیف شدن تقویم رومیزی در این اماکن زیاد هست رنگ به کار رفته برای این گروه بهتر است تیره باشد.

تقویم رومیزی معلمان و دانش آموزان

در طراحی تقویم های رومیزی برای مدارس، معلمان و دانش آموزان باید تعطیلات رسمی به صورت کاملا واضح درج شده باشد. همچنین بهتر است از رنگ روشن استفاده کنید و ابعادی که برای این گروه استفاده می‌شود بهتر است به صورت متوسط باشد. چراکه استفاده از تقویم خیلی بزرگ فضای میزشان را اشغال  و اگر هم کوچک باشد مشاهده تاریخ برایشان سخت می‌شود.

تقویم رومیزی اختصاصی تبلیغاتی

اگر تقویم رومیزی که سفارش می‌دهید، به هدف استفاده گروه خاصی نیست و فقط به جهت تبلیغات به کار می‌رود، می‌توانید یک تقویم رومیزی با ابعاد دلخواه بنا به بودجه و سلیقه خود سفارش دهید. برای این مورد توصیه می شود کار را بر عهده شرکت های طراحی و چاپ قرار دهید تا بر اساس نیاز شما بهترین طرح را با ابعاد مناسب  طراحی و سپس چاپ کنند و تبلیغات شما را در بین صفحات قرار دهند.

سفارش تقویم رومیزی

اگر قصد سفارش یک تقویم رومیزی را برای کسب و کار خود دارید بهتر است با توجه به مطالب بالا سایز مناسبی را انتخاب کنید و یا طراحی و چاپ آن را  به یک مجموعه اسبق در تبلیغات بسپارید تا تقویم رومیزی شما را با طراحی شکیل، چاپ با کیفیت و درج دقیق رویدادهای رسمی در ابعاد دلخواه شما، ارائه دهد. کانون آگهی و تبلیغات صبح اگهی با وجود طراحان خلاق و چاپخانه‌ای به روز و نوین می‌تواند تقویم رومیزی دلخواه شما را طراحی کرده و با مناسب‌ترین قیمت در اختیارتان قرار دهد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *