تبلیغات

تبلیغات گوگل (پارت سوم)

زبان تبلیغات گوگل

در پارت اول و دوم این مقاله به معرفی روانشناسی زبان تبلیغات گوگل و برخی از تکنیک های به کار رفته در تبلیغات گوگل پرداختیم. در این مقاله سایر این تکنیک ها را مورد بررسی قرار می دهیم و در نهایت به جمع بندی مطالب بیان شده در این سه مقاله می پردازیم.

تاثیر واقعیت فریبی در زبان تبلیغات گوگل

واقعیت فریبی به معنای دروغ گویی و کلاه گذاشتن بر سر مخاطب نمی باشد. بلکه به معنی آن است که اطلاعاتی را آن چنان تکرار کنید که مخاطبان آن را به عنوان یک واقعیت عینی بپذیرند. به طور نمونه روشنایی روز و تاریکی شب دو واقعیت عینی می باشند. در این تکنیک شما قرار نیست این واقعیت ها را تغییر دهید یا خلاف آن ها صحبت نمایید اما می توانید ویژگی هایی از محصولات یا برند خود را آنچنان بولد فریاد بزنید و این کار را به کرات تکرار نمایید تا مخاطب آن را همانند روشنایی روز یک واقعیت عینی بداند.

تکرار پیام های تبلیغاتی شما چه در رسانه ها و چه در دیجیتال مارکتینگ آنلاین باعث افزایش اعتبار شما می گردد و افزایش اعتبار، اعتماد به همراه خواهد داشت. در این مرحله تنها کافی است از مخاطبان خود دعوت نمایید از محصولات شما استفاده نمایند یا محصولات جدید خود را به آن ها معرفی نمایید. اعتمادی که پیش از این به دست آورده اید کمک خواهد کرد که مخاطبان شما را باور نمایند و محصولات شما را در انتخاب های خود جای دهند.

ایجاد تفاوت در تبلیغات گوگل

در روان شناسی زبان تبلیغات مبحث دیگری مطرح می باشد که به شجاعت و ریسک پذیری احتیاج دارد. متفاوت بودن اگرچه به ظاهر ساده می باشد و اغلب مردم همچین حسی را در خود باور دارند. اما واقعیت متفاوت بودن و ایجاد تفاوت کار چندان ساده ای نمی باشد و نیاز به شجاعت و شهامت ریسک پذیری دارد. ایجاد تفاوت مانند شمشیر دولبه ای می باشد که می تواند تحولی در شغل و حرفه ی شما ایجاد نماید. این تحول همانطور که می تواند کسب و کار شما را رونق بخشد و آینده ی حرفه شما را تضمین نماید. می تواند موجب شکست شما و نابودی شغلتان نیز باشد.

ترس از شکست اغلب مانع ریسک پذیری می شود. اما افراد موفق اغلب حداقل یک بار این اقدام را انجام داده اند و و بدین ترتیب موفقیت خود را مدیون این اقدام می دانند. به طور کلی ایجاد تفاوت مورد پسند عموم مخاطبان می باشد و مردم اغلب از ایده های جدید و خلاقانه استقبال می نمایند. لذا اگر این کار به صورت اصولی و حرفه ای انجام گیرد و ابعاد و تبعات آن بررسی شود احتمال شکست در آن کاهش می یابد و شانس موفقیت به مراتب افزایش می یابد. تفاوت در ایده پردازی و استفاده از خلاقیت در تبلیغات گوگل نیز بسیار کاربردی می باشد و بهتر است در متن های تبلیغاتی خود از خلاقیت خود کمک بگیرید. در این راستا گزینه های زیر می توانند در بهتر اندیشیدن و ارائه ایده های ناب و تراز اول کمک کننده باشند:

 1. خارج از چارچوب ها بیاندیشید
 2. از لغات به صورت هوشمندانه استفاده نمایید
 3. بروز باشید و از موضوعات داغ جامعه استفاده نمایید
 4. داستان و قصه بسازید
 5. از طنزگویی قافل نشوید
 6. از کلمات خلاقانه استفاده نمایید
 7. و …

جمع بندی

رعایت کلیه نکات تبلیغاتی که در این مقالات به آن ها اشاره نمودیم به طور کلی در زبان تبلیغات گوگل بسیار موثر می باشند و پیام تبلیغاتی شما را به یک پیام ویژه تبدیل می نمایند که در جذب مخاطب به مراتب موفق تر از یک پیام معمولی می باشد. روانشناسی زبان در تبلیغات را دست کم نگیرید و از متد های آن در تبلیغات گوگل استفاده نمایید تا کسب و کار خود را رونق بخشید و اگر هنوز تصمیم خود را نگرفته اید به موارد زیر کمی دقیق تر بیاندیشید تا بتوانید تصمیم قاطع تری در این زمینه اتخاذ نمایید.

 1. دلیل تبلیغات آنلاین را از خود بپرسید.
 2. تیترهای تبلیغاتی خود را اولویت بندی نمایید.
 3. لغات و کلید واژه های مختلف را آزمایش نمایید
 4. به ترس از دست دادن مخاطبان توجه نمایید.
 5. وعده ای بدهید که به آن عمل می نمایید
 6. به هیچ عنوان مخاطب را فریب ندهید و به او دروغ نگویید.
 7. اطلاعات لازم برای پشتیبانی از آگهی را به مخاطبان برسانید.
 8. هوشمندانه، عاقلانه و مشتاقانه متن خود را بنویسید.
 9. احساسات مخاطبان را حتما در نظر بگیرید.
 10. در تمام مراحل تبلیغات فراموش نکنید دلیل این کار چیست.
 11. و …

زبان تبلیغات و صبح آگهی

زبان تبلیغات گوگل و تبلیغات در فضای آنلان علاوه بر آشنایی و اطلاع از گوگل ادورز به استفاده صحیح از روان شناسی زبان تبلیغات گوگل بسیار وابسته می باشد. همچنین مواردی که در این سه مقاله و مقاله های پیشین سایت صبح آگهی از جمله مقاله استراتژی تبلیغات و اصول فروش و مقاله تبلیغات حرفه ای و اصول متقاعد سازی و سایر مقالات مرتبط در این زمینه ها، مورد بررسی قرار گرفتند می توانند در تبلیغات گوگل و حتی تبلیغات سنتی و چاپی نیز کمک نمایند تا تبلیغاتی که ارائه می دهید بیهوده نباشند و از راندمان بالایی برخوردار باشند.

کانون چاپ و تبلیغات صبح آگهی با توجه به آنکه سالهاست در زمینه تبلیغات دیجیتال و خدمات چاپی در حال فعالیت می باشد، به مخاطبان و همراهان خود اطمینان می دهد در تمام خدمات تبلیغاتی ای که ارائه می نماید اصول تبلیغات آنلاین و آفلاین را در نظر دارد و همواره در چارچوب قوانین و دستورالعمل ها قدم گذاشته است. بخش دیجیتال مارکتینگ این کانون امروزه خدمات زیادی در زمینه بازاریابی آنلان و آفلاین عرضه می دارد که همگی آن ها پایبند به اصول زبان تبلیغات می باشند و مهم ترین آن ها خدماتی می باشد که در نمایشگاه های بین المللی همانند هدایای تبلیغاتی، چاپ کاتالوگ و چاپ بروشور، سازه های نمایشگاهی مثل چاپ بنر و استند ایکس است. اما در تبلیغات چاپی همانند چاپ کارت ویزیت ، چاپ تراکت خدمات ارائه می دهد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *