هدایا

 ست مدیریتی چیست و انواع چاپ روی آن

ست مدیریتی چیست

ست مدیریتی تبلیغاتی

ست مدیریتی غالبا با دو منظور استفاده می شود. اگر هدف از به کارگیری این ست ها تبلیغات باشد به آن ها ست مدیریتی تبلیغاتی می گویند. اما اگر اهداف تبلیغاتی در زمینه این هدیه قرا نگیرند یک هدیه عادی به حساب می آیند که شما به نزدیکان خود اهدا می نمایید. در مورد دوم هیچ هدف تبلیغاتی ای دخیل نمی باشد و این هدایا بدون هیچ نام یا برند تبلیغاتی ای به دست مصرف کننده می رسند. اما ست مدیریتی تبلیغاتی که انواع گوناگونی نیز دارد، جهت تبلیغات برند و نام و نشان سفارش دهنده به کار می رود.

در این هدایا چاپ برند و نام یا لوگو تبلیغ کننده بر روی اقلام ست مدیریتی تبلیغاتی اجتناب ناپذیر می باشد و اغلب سفارش دهندگان تمایل دارند حداقل یکی از این موارد بر روی این ست ها حک شود. در ادامه به انواع این ست ها می پردازیم و با آن ها آشنا می شویم.

انواع ست مدیریتی تبلیغاتی

ست مدیریتی تبلیغاتی به صورت دو تکه، سه تکه، پنج تکه، هفت تکه و … از اقلام گوناگون تهیه می شود. در واقع این ست ها می توانند ترکیبی از هر اقلامی باشند. اما چند ترکیب معروف از این ست ها وجود دارد که بیش از بقیه محبوب می باشند. ست های مدیریتی تبلیغاتی هم از لحاظ رنگ بندی و هم بسته بندی در انواع متنوعی آماده و مهیا می شوند. اقلام قرار داده شده در این ست ها نیز قابلیت چاپ لیزر را دارا می باشند و زمینه ای مناسب جهت تبلیغات در اختیار سفارش دهنده قرار می دهند. قیمت هر ست مدیریتی با توجه به تعداد اقلام به کار رفته در آن ها و جنس آن ها تعیین می شود. مهم ترین این ست ها عبارتند از:

 1. ست چرمی مدیریتی
 2. ست فلش، خودکار و جاسوئیچی
 3. ست فلزی خودنویس، خودکار و جاسوئیچی
 4. ست سررسید، دفتر یادداشت، خودکار، جاکارتی
 5. ست پاوربانک، فلش مموری، سررسید و خودکار تبلیغاتی
 6. ست های نفیس مدیریتی
 7. و …

مزایای هدایای تبلیغاتی (ست مدیریتی)

ست مدیریتی یک هدیه خاص می باشد که می توانید از آن به عنوان هدیه ای شکیل و کارآمد استفاده نمایید. این محصول با توجه به آنکه قیمت چندان بالایی ندارند می توانند به عنوان یکی از هدایای تبلیغاتی مفید محسوب گردد. به طور کلی هدایای تبلیغاتی از آنجا که هم کاربردی می باشند و هم جنبه هدیه و تبلیغات را دارند ابزاری مناسب در صنعت تبلیغات به حساب می آیند. ست مدیریتی تبلیغاتی نیز از این قاعده مستثنا نمی باشد. در این راستا می توانیم مزایای هدایای تبلیغاتی را در لیست زیر مشاهده نماییم:

 1. این هدایا می توانند معرف برند و نام و نشان شما باشند.
 2. این هدایا باعث حک شدن نام تبلیغاتی در ذهن مخاطب می گردند.
 3. بازاریابی بهینه با هزینه ای بهینه به همراه دارند.
 4. تبلیغاتی هدفمند با هزینه ای اندک به حساب می آیند.
 5. تاثیرگذاری به مراتب بیشتر این تبلیغات نسبت به سایر تبلیغات.
 6. خشنود سازی مخاطب و جلب اعتماد مخاطب
 7. و …

انواع چاپ ست مدیریتی

چاپ بر روی ست مدیریتی تبلیغاتی با توجه به اقلام به کار رفته در آن ها متفاوت می باشد و به روش های گوناگونی انجام می گیرد. در واقع بسته به نوع و جنس هدایای به کار رفته در این ست ها بهتر است از چاپ مناسب استفاده شود. به طور کلی چند روش چاپ بیش از سایر روش های چاپی مورد استفاده قرار می گیرند که عبارتند از:

 1. چاپ تامپو
 2. چاپ سیلک
 3. چاپ لیزری (حک لیزری)
 4. گلدوزی
 5. و …
چاپ تامپو

هر یک از چاپ های فوق دارای ویژگی هایی می باشند که باعث شده بیش از سایر چاپ ها مناسب استفاده در این ست های مدیریتی تبلیغاتی باشند. به طور نمونه چاپ تامپو یک چاپ ارزان و با کیفیت می باشد و مختص اشیاء مدور و منحنی می باشد. این چاپ در زمان کوتاهی انجام می گیرد و با توجه به استفاده از رنگ های متنوع بسیار مناسب می باشد. چاپ بر روی برخی از اقلام ست های مدیریتی مانند فلش مموری تبلیغاتی و یا خودکار تبلیغاتی و … با این روش انجام می گیرد.

چاپ سیلک
 • چاپ سیلک نیز همانطور که در مقاله ای با این عنوان بیان نمودیم چاپی است مسطح که مناسب استفاده در پارچه، نایلون، فلز، چوب و …می باشد.
 • در واقع اغلب اقلامی که جنس آن ها یکی از موارد بیان شده باشد با این روش قابلیت چاپ دارند.
 • از این روش چاپی در اجسام گود و منحنی نمی توان استفاده نمود.
 • در واقع این چاپ تنها بر روی اجسام مسطح و تخت قابل انجام می باشد.
 • در هر نوبت چاپ تنها یک رنگ قابلیت چاپ دارد.
 • برای طرح های چند رنگ لازم است این چاپ در چند مرحله انجام گیرد.
 • در بسیاری از هدایای تبلیغاتی از این روش چاپی استفاده می شود.
 • به طور نمونه چاپ بر روی ساک دستی تبلیغاتی ، ساعت دیواری تبلیغاتی، و … با این روش انجام می گیرد.
 • همچنین برخی از اقلام مسطح در ست مدیریتی نیز با این روش قابلیت چاپ دارند.
چاپ لیزری
 • چاپ لیزری که غالبا بر روی اجسام فلزی انجام می گیرد نیز نوع دیگری از چاپ می باشد.
 • این چاپ یا روش حکاکی از محبوبیت بالایی برخوردار می باشد.
 • در واقع چاپ لیزری به حک لیزری نیز معروف می باشد.
 • در این روش اقلام ست مدیریتی تبلیغاتی با کمک دستگاه های لیزری مجهز منقش به طرح دلخواه چاپی می شوند.
 • در این روش از جوهر استفاده نمی گردد و حکاکی به وجود آمده در اقلام ست های مدیریتی زیبایی ویزه ای به آن ها می بخشد.

علاوه بر روش های چاپی ای که در این بخش مطرح شدند، روش های دیگری نیز وجود دارند که کمتر از آن ها استفاده می شود. روش دیگری برای حک نمودن نام و نشان یا طرح مطلوب بر روی اقلام ست های مدیریتی وجود دارد که گلدوزی می باشد. این روش نیز بر روی اقلام پارچه ای قابل انجام می باشد و طرفداران خاص خود را دارد و از آنجا که این افراد علاقه مند به استفاده از این روش به جای چاپ های صنعتی می باشند، این روش را نیز می توان یک روش چاپ بر روی ست مدیریتی تبلیغاتی دانست.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *