هدایا

ماگ تبلیغاتی یا لیوان تبلیغاتی چیست؟

لیوان تبلیغاتی چیست؟

تاریخچه

ماگ و لیوان دسته دار اولین بار هزاران سال پیش توسط انسان های اولیه مورد استفاده قرار گرفت. آن ها برای نوشیدن ظروفی شبیه به ماگ های امـــروزی از چوب، سنـــگ و یا سفال می ســــاختند. اگر چه با گذر ســـال ها شکــــل و شمایل این لیوان ها نیز تغییــــر کرده اند اما اگر انسان های نخستیـــن را مخترعیـــن این ابزار نوشیـــدن بدانیـــم دور از واقعیت عمل نکرده ایم. امروزه ماگ یک ابزار قدرتمند در زمینه تبلیغات و بازاریابی می باشد. در واقع عموم شرکت ها با چاپ لوگوی خود روی این ماگ  ها و توزیع آن بین مخاطبین سعی در ماندگاری نام و برند خویش در ذهن و افکار مخاطبین دارند. شما نیز می توانید از طریق همین وب سایت ماگ تبلیغاتی صبح آگهی را مشاهده کنید.

ماگ و انواع آن

ماگ چیزی جزء یک لیوان یا فنجان نمی باشد. یا به عبارتی ماگ یک لیوان دسته دار با حجم و گنجایش بیشتر می باشد. از ماگ نیز مانند لیوان و فنجان جهت نوشیدن انواع نوشیدنی های گرم و سرد می توان استفاده نمود. ماگ یک ابزار شخصی می باشد و تقریبا به صورت رسمی کاربرد ندارد. امروزه ماگ ها به یکی از ابزارهای تبلیغاتی تبدیل شده اند و بسیار مورد توجه صاحبان کسب و کار می باشند. در واقع شاخه ای از هدایای تبلیغاتی هر شرکت تبلیغاتی مانند کانون آگهی و تبلیغات صبح آگهی به این ابزار تبلیغات اختصاص داده شده است. از گذشته تا امروز ماگ و لیوان ها با مواد گوناگونی ساخته می شدند و با توجه به شرایط اقلیمی و فرهنگی جوامع مورد استفاده قرار می گرفتند. عموم ماگ هایی که در تاریخ مشاهده شده اند عبارتند از:

 1. ماگ چوبی
 2. ماگ سفالی
 3. ماگ فلزی
 4. ماگ سرامیکی
 5. ماگ پلاستیکی
 6. ماگ کریستالی یا شیشه ای
 7. و …
ماگ چوبی

ماگ های چوبی در مناطقی که دارای درختانی با چوب های مرغوب بودند بسیار مورد استفاده قرار می گرفتند. این ماگ ها در اروپا بسیار رایج بودند و تقریبا مورد استفاده تمام مردم آن دوران در آن نواحی قرار می گرفتند. این نوع از ماگ ها امروزه با شرایط و تکنولوژی کاملا متفاوتی تولید می شوند.

ماگ سفالی

در زمان های دور که استفاده از ظروف گلی و سفالی رایج بود این نوع از ماگ ها نیز بسیار پر استفاده بودند. در آن دوران این ظروف کاملا دست ساز بودند اما با اختراع چرخ سفالگری از این ابزار در ساخت آن ها استفاده می شد. چرخ سفالگری سبب زیباتر شدن ظاهر این نوع از ماگ ها گردید. ماگ های سفالی امروزه همچنان تولید می شوند. اگرچه مانند گذشته های دور از محبوبیت چندانی برخوردار نمی باشند.

ماگ فلزی

ماگ های فلزی نیز مانند سایر ماگ ها دارای قدمتی چند هزار ساله می باشند. این مدل از ماگ که ساخته دست آهنگران بوده است از ظرافت چندانی برخوردار نبود و به همین دلیل محبوبیت چندانی نداشت. با گذشت زمان و تحولی که پس از انقلاب صنعتی رخ داد این ماگ ها نیز با کمک دستگاه های جدید به شکل و شمایل دیگری تولید شدند و ایرادی که در گذشته به آن ها وارد شده بود را برطرف نمودند. اگر چه از لیوان و ماگ های فلزی همچـــنان استفــــاده می شــــود اما با پیشـــرفت تکنولوژی و روی کار آمــــدن ماگ های شیشـــه ای، سرامیکی و پلاستیکی این مدل از ماگ ها دیگر چندان محبوب نمی باشد.

ماگ سرامیکی

در حدود 2500 سال قبل چینی ها موادی را اختراع کردند که بعد ها از آن در ساخت ظروف چینی استفاده می نمودند. این ماده که با نام پرسلــن شناختــــه می شــــود سرآغـــاز اختراع ظروف سرامیکی می باشد. یکی از این ظروف سرامیکی ماگ ها بودند که بدون تردید امروزه از محبوب ترین انواع ماگ ها و لیوان های دسته دار می باشند. این ماگ ها ویژگی های برجسته ای نسبت به سایر ماگ ها دارند که مهترین آن ها عبارتند از:

 1. ماگ های سرامیکی در نگهداری مواد داخل ماگ بهترین عملکرد را دارند.
 2.  مقاومت بالای آن ها نیز یکی دیگر از ویژگی های آن ها می باشد.
 3. امکان انواع چاپ روی آن ها وجد دارد.
 4. مانند ماگ های پلاستیکی نشکن می باشند.
 5. چاپ روی آن ها از کیفیت و شفافیت بالایی برخوردار خواهد بود.
 6. و …
ماگ کریستالی
 • ماگ های کریستالی نوع دیگری از ماگ ها می باشند که از محبوبیت کمتری نسبت به ماگ های سرامیکی برخوردارند.
 • اما عده ای ترجیح می دهند نوشیدنی خود را در ظروف شفاف کریستالی صرف کنند تا در ظروف سرامیکی.
 • این ماگ ها در برابر تغییر دما مقاومت چندانی ندارند و شکنندگی بالای آن ها از نقاط ضعفش می باشد.
ماگ پلاستیکی

ماگ های پلاستیکی یکی از ابزار تبلیغاتی پر کاربرد می باشند. از آنجا که این ماگ ها بسیار سبک می باشند و امکان انواع چاپ روی آن ها وجود دارد از محبوبیت خوبی برخوردارند. علاوه بر آن این ماگ ها به دلیل جنس پلاستیک به کار رفته در آن ها از قیمت مناسب تری نسبت به انواع سرامیکی و کریستالی برخوردارند.

ماگ و هدایای تبلیغاتی

امروزه ماگ به یکی از هدایای تبلیغاتی محبوب تبدیل شده است. ماگ، فنجان یا لیوان همگی قابلیت چاپ شخصی را دارند. در این راستا مدیران و صاحبان کسب و کار می توانند از این ابزار تبلیغات در رونق شرایط اقتصادی خود استفاده نمایند. در کانون آگهی و تبلیغات صبح آگهی بخشی به نام هدایای تبلیغاتی وجود دارد. در این بخش انواع هدایای تبلیغاتی اعم از ماگ و فنجان و لیوان و … با بهترین کیفیت تهیه می شود و پس از چاپ طرح دلخواه مخاطبین در اختیار آن ها قرار می گیرد. از آنجا که کانون آگهی و تبلیغات صبح آگهی دارای طراحان حرفه ای و زبده می باشد لذا نگرانی ای جهت طراحی این محصولات برای مخاطبین وجود ندارد.

انواع چاپ

چاپ بر روی هدایای تبلیغاتی به چندین شیوه انجام می گیرد. این روش های چاپی با توجه به جنس، نوع طراحی و تعداد رنگ های چاپی به کار رفته در طرح مورد نظر مورد استفاده قرار می گیرند. چاپ تبلیغات امروزه بسیار گسترده و تخصصی شده است. از این رو تبلیغات خود را به متخصصان این زمینه بسپارید تا از کیفیت و بازدهی آن آسوده خاطر گردید. در ادامه این مطلب به طور مختصر به معرفی این روش های چاپی می پردازیم:

 1. چاپ افست
 2. چاپ دیجیتال
 3. چاپ تامپو
 4. چاپ سابلیمیشن
 5. چاپ سیلک اسکرین
 6. چاپ کوره ای
 7. و…

چاپ افست

چاپ افست ارتبـــاط تنگاتنگـــی با تبلیغات و هدایای تبلیغاتـــی دارد. اگرچه این چاپ جهــــت چاب بر روی سطوح مسطـــح، کاغذ و پارچه مناسب می باشد و در سطــوح غیر مسطـــح کاربرد ندارد اما بدون تردید یکی از بهترین و با کیفیت ترین روش های چاپی می باشد که امروزه در سرتاسر دنیا مورد استفاده قرار می گیرد. کانون آگهی و تبلیغات صبح آگهی در چاپ تمامی آگهی نامه ها، برخی هدایای تبلیغاتی و کارهای چاپی و تبلیغاتی مانند کارت ویزیت، پوستر، بروشور، کاتالوگ و …  از این چاپ با کیفیت بهره می برد.

چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال نیز یکی از گزینه های چاپ روی محصولات در بخش هدایای تبلیغاتی می باشد. از آنجا که چاپ افست مناسب تیراژ بالای هزار عدد می باشد برای تیراژهای کمتر از این مقدار چاپ دیجیتال مناسب تر و به صرفه تر می باشد. از این چاپ جهت چاپ در تیراژ خیلی پایین نیز استفاده می گردد. به طوریکه حتی برای چاپ تنها یک نسخه هم می توان از آن استفاده نمود. چاپ دیجیتال نیز مانند چاپ افست در سطوح هموار کاربرد دارد و برای سطوح مدور از زیر شاخه ای از این چاپ به نام سابلیمیشن استفاده می شود.

چاپ سابلیمیشن

چاپ سابلیمیشن همانطور که در پاراگراف پیشین مطرح گردید شاخه ای از چاپ دیجیتال می باشد که امکان چاپ طرح و تصاویر بر روی عموم سطــوح مـــدور و گـــرد را فراهــــم آورده است. این روش عموما جهت چاپ بر روی سطوح سرامیکی مدور استفاده می شود. لذا یکی از بهترین گزینه های چاپی جهت چاپ تصاویر چند رنگ بر روی ماگ تبلیغاتی می باشد. شما می توانید با مراجعه به فروشگاه کانون چاپ و تبلیغات صبح آگهی انواع ماگ های ارائه شده را در بخش هدایای تبلیغاتی که چاپ آن ها چاپ سابلیمیشن می باشد را مشاهده نمایید.

چاپ تامپو

 • این روش چاپ مانند چاپ سابلیمیشن جهت چاپ روی محصولات مدور استفاده می گردد.
 • چاپ تامپو به طور کلی روی سطوحی مانند چوپ، پلاستیک، شیشه و … به کار می رود.
 • محصولاتی مانند خودکار تبلیغاتی و … بهترین گزینه برای استفاده از این روش چاپی می باشند.
 • چاپ تامپو قادر است یک تا چهار رنگ را با شفافیت و کیفیتی بالا به چاپ برساند.

چاپ سیلک اسکرین

این روش چاپی یکی از شیوه های چاپی می باشد که ریشه در تاریخ دارد و سالهاست با نام های دیگری به کار می رود. از استنسیل گرفته تا سری گرافی همگی به نوعی همان چاپ سیلک بوده اند. تحول و پیشرفت تکنولوژی و به کار بردن آن در صنعت ساخت دستگاه های چاپی به چاپ سیلک اسکرین به روش نوین انجامید. این چاپ مختص محصولات تخت و غیر مدور می باشد. در چاپ سیلک ما قادریم یک تا چهار رنگ را به طور جداگانه بر روی طرح خود چاپ نماییم. این روش جهت چاپ روی محصولات زیر به کار می رود:

 1. محصولاتی از جنس پارچه
 2. محصولات طلقی
 3. مقوا و کاغذ های ضخیم
 4. و …

چاپ کوره ای

اگرچه روش های چاپی دیگری نیز وجود دارد اما در این مطلب که هدف آن آشنایی مخاطب با ماگ و روش های چاپی آن بود آخرین روش چاپی که به آن می پردازیم چاپ کوره ای می باشد که برای محصولات سرامیکی و سفالی گزینه ای مناسب می باشد. این چاپ با کمک چاپ سیلک اسکرین تصــــویری از طرح در اختیار شما می گــــذارد و پس از قرار دادن آن در کوره رنگ های طـــــرح روی سطــــح جسم مطلـــــوب تثبیـــت می شوند. از ویژگی های بارز این چاپ کیفیت، دوام و طول عمر بالای آن می باشد.

چاپ بر روی ماگ و لیوان

ماگ و لیوان جزو کالاهایی هستند در طول زندگی کارایی دارد،و اگر همین چاپ روی لیوان ها و ماگ ها متنی یا طرحی روی آن ها چاپ شود به یک وسیله جذاب و دوست داشتنی تبدیل می شوند.

و همچنین باعث بالا رفتن ارزش لیوان هم می شود و چاپ آن بسیار راحت است و سریع انجام می شود.

وسایل مورد نیاز:

 1. لیوان خام
 2. پرینتر سابلیمیشن
 3. کاغذ ترنسفر
 4. دستگاه پرس حرارتی
این لیوان های چاپ شده به جز اینکه در مصارف شخصی میتوان انجام داد مصارف دیگری هم دارد از جمله :
 • چاپ کردن روی ماگ و لیوان و یا چاپ حرارتی
 • دستگاه مورد نظر برای ماگ دستگاه سابلیمیشن حرارتی
 • چاپ روی فنجان با دستگاه حرارتی
 • چاپ روی لیوان با دستگاه سابلیمیشن
 • چاپ روی لیوان با دستگاه پرس حرارتی
 • چاپ لیوان کودک
 • روی ماگ چاپ سابلیمیشن
 • روی فنجان چاپ سابلیمیشن
 • روی فنجان چاپ سابلیمیشن رنگی
 • روی انواع لیوان ها چاپ رنگی
 • روی انواع فنجان چاپ رنگی
 • روی لیوان چاپ انواع طرح
کاربرد چاب کردن روی ماگ از طریق چاپ سابلیمیشن
 1. استفاده در کسب و کار

دادن لیوان به مشتریان یک تبلیغ یا بازاریابی است،باتوجه به اینکه نام تجاری ، لوگو (برند)، شماره های تماس شرکت روی لیوان چاپ می شود این امکان را دارد که به عنوان یک ابزار به مشتریان شما کمک بسیاری انجام شود .

چاپ کردن روی لیوان برای تبلیغات

ماگ ها می توانند یک وسیله برای تبلیغات باشند،هر شرکت یا فروشگاهی می تواند از این طریق تبلیغ شوند.این رو زها بسیاری از مجموعه ها و شرکت ها دنبال راهی هستند برای تبلیغات کم هزینه و تبلیغات روی لیوان جز روس های کم هزینه می باشد .

چاپ روی لیوان برای مناسبت ها

اگر به عنوان یک هدیه به یاد ماندنی برای دوستان یا مهمانان نمیدانید هدیه چی بدهید ماگ هایی که چاپ شده است هدیه ای بینظیر است و همه پسند هست چون هدیه ای است که همه از آن استفاده می کنند.

چاپ روی لیوان های دکوری

یک نوع از چاپ ها روی لیوان و ماگ به هیت که به عنوان دکور می توان از آن استفاده کرد ،می توان تصویر مورد علاقه یا چهره و یا منظره و … روی لیوان چاپ کرد که مناسب با دکور خانه شما باشد .

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *