هدایا

تقویم رومیزی اداری

تقویم رومیزی اداری

با نزدیک شدن به پایان سال شرکت های مختلف و اداره جات در پی تهیه هدایای سازمانی یا شرکتی هستند. تقویم سال جدید نیز می تواند برای استفاده خود و مشتریان وفادارشان مصرف شود. در این صورت با درج کردن اطلاعات و لوگو مجموعه خود در تقویم به تبلیغات برند خود می‌پردازند. تقویم رومیزی اداری با استفاده روزانه باعث می‌شود اطلاعات و برند مورد نظر به مدت یک سال هر روز در جلوی چشمان مخاطب قرار بگیرد و برای مدت طولانی آن برند را یادآوری کند. این تقویم رومیزی‌ها بدلیل اینکه محیط ادارجات و شرکت‌ها قانونمند و منظم هستند به این مساله کمک بسازایی میکند تا نظم بهتر رعایت شود و کارها طبق اصول و زمان مشخص خود انجام بگیرند. تقویم اداری در کنار ایجاد نظم با محتوای خود که شامل تبلیغات و اطلاعات برند مورد نظر است، به خودی خود نوعی تبلیغ کاربردی و موثر محسوب می‌شود. اگر شما هم بدنبال سفارش چاپ تقویم رومیزی هستید، می‌توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

 

طراحی تقویم رومیزی اداری

هنگام طراحی صفحات داخلی تقویم اداری و همچنین جلد آن باید به این نکته توجه کرد که این نوع تقویم‌ها به دلیل کاربرد و محیطی که از آن استفاده می‌شود چون حالت رسمی و جدی تر نسبت به سایر جایگاه‌ها دارند باید از طراحی های ساده تر و طرح های رسمی تر و منظم تر استفاده شود تا شان و منزلت آن جایگاه حفظ شود. شرکت‌ها این نوع تقویم را به صورت روز شمار و عموما در سایز ۸.۵×۱۲ سانتی‌متر می‌سازند. تقویم‌های رومیزی اداری برای هر کدام از ۳۶۵ روز سال برگه‌ای جدا دارند. تقویم‌های رومیزی یادداشتی برای هر روز مشخص یک برگه یادداشت دارند، تاریخ‌های شمسی، قمری و میلادی در آن‌ها درج و طراحی می شود.

کاغذ مورد استفاده در این محصول کاغذ تحریر کرم یا سفید 70 گرمی است و صفحات آن نیز به صورت پانچی صحافی می‌شود و روی یک پایه دو حلقه قرار می‌گیرد که حلقه های آن قابلیت باز شدن و جدا کردن و برداشتن صفحات آن وجود دارد. این تقویم رومیزی حالت باکس یا جعبه ای داشته و از آن به عنوان یادداشت نیز استفاده می شود. اگر میزان درخواست سفارش در تیراژ بالا باشد برای اختصاصی کردن این نوع تقویم میتوان لوگو و برند مورد نظر را در تمامی صفحات تقویم چاپ نمود.

ویژگی و کاربرد تقویم رومیزی اداری

تقویم های اداری معمولا بصورت روزشمار طراحی و استفاده می‌شوند. در هر صفحه از تقویم اداری فضای مفید و تعریف شده‌ای برای یادداشت روزانه قرار دارد. تقویم‌های اداری برای یادآوری قرارهای ملاقات، رویداد‌ها، تاریخ برگزاری جلسات و … بسیار مناسب هستند از این رو در چنین محیط هایی مانند شرکت ها و اداره‌ها بر روی تمامی میزهای کارمندان حتما تقویم رومیزی اداری به سبب کاربرد آن وجود دارد. تقویم های رومیزی اداری به سبب این که در هر روز برگه‌ای جدا تعریف شده شامل تاریخ های شمسی و قمری و میلادی می شود و این قضیه به مخاطب در برنامه ریزی های دقیق کمک بسزایی می‌کند تا طبق تاریخ جهانی و به روز و دقیق به کارهایش جامه عمل بپوشاند.

جنس پایه تقویم رومیزی اداری

تقویم های رومیزی اداری معمولا دارای پایه فلزی با دو حلقه فلزی در وسط آن ساخته و تولید می‌شوند که در آن حلقه های بکاررفته در تقویم قابلیت باز شدن و جدا کردن برگه های تقویم در آن وجود دارد تا مخاطب بتواند یادداشت مورد نظرش را در مواقع لزوم با خود همراه داشته باشد.

جنس پایه تقویم اداری

بطور کلی تقویم های رومیزی در دو حالت پایه نرم و سخت ساخته و تولید می‌شوند که پایه سخت را با متریال های گوناگونی چون سلفونی، چوبی، گالینگور و .. تولید می کنند و پایه نرم را که به منظور کاهش هزینه‌ها در تیراژ بالا مورد استفاده قرار می‌گیرد از جنس مقوای 400 گرم یا گلاسه سنگین استفاده می کنند. مقاومت پایین این پایه نسبت به پایه سخت باعث شده تا افراد کمتر از این نوع جنس پایه استقبال کنند.

انواع تقویم اداری

تقویم رومیزی های اداری دارای انواع و اقسام مختلفی هستند و هر یک به شکلی استفاده می شوند. تنها نکته قابل توجه این است که شما در طراحی به نحوی عمل کنید که جایگاه ادراجات و شرکت ها حفظ شود. بدین ترتیب بعضی از انواع تقویم اداری به قرار زیر است.

  • تقویم زیر دستی اداری
  • تقویم پانچی اداری
  • سایر انواع تقویم

تقویم رومیزی زیردستی اداری

تقویم رومیزی زیردستی به دلیل کم حجم بودن و داشتن فضای مفید برای یادداشت در اداره‌ها و شرکت‌ها کاربرد بسیار خوبی دارد. این تقویم ها اکثرا دارای جلد چرم هستند و در سایز های مختلف طراحی و چاپ می شوند. از دیگر ویژگی های این تقویم ها این است که هفته شمار هستند و می توان برنامه هفتگی خود را در آن نوت برداری کرد. بنابراین در طول ساعت کاری در جلو چشم مخاطب است و از فراموشی امور جلوگیری می کند. این تقویم، به تقویم هفته شمار نیز معروف می باشد.

تقویم زیردستی اداری

تقویم رومیزی پانچی

این نوع تقویم به دلیل کاربرد آن در محیط های اداری بیشتر دیده و استفاده می شود. که برای تمام افراد شاغل و کارمندان مناسب است. بنابراین در بین کارمندان طرفدار بیشتری دارد. تقویم رومیزی پانچی علاوه بر نشان دادن تاریخ و اطلاعات تاریخ میلادی و قمری و شمسی دارای فضای مناسب برای یادداشت روزانه است. به سبب این ویژگی این تقویم به تقویم روزشمار یا روزانه نیز شناخته می شود. توجه داشته باشید که اصطلاح پانچی برآمده از تمامی صفحاتی است که پانچ و یا سوراخ شده‌اند که قابلیت باز شدن و جدا شدن صفحات در آن وجود دارد.

تقویم پانچی اداری

سایر انواع تقویم

با نزدیک شدن به پایان سال توجه عموم مخاطبان به تقویم و سررسید جلب می‌شود. تقویم رومیزی اداری نیز با قرارگرفتن بر روی میز اداره‌ها و شرکت‌ها به مدت یک سال که مدتی طولانی است برند مورد نظر را در پیش چشمان مخاطبان یادآور می‌شود. لذا برای کسب و کارها تبلیغی بسیار کاربردی و مقرون به صرفه است. این نوع تقویم در دو دسته اختصاصی و عمومی طراحی می‌شوند. که در نوع اختصاصی آن در تک تک صفحات تقویم، برند و تبلیغات مربوط به آن آورده می‌شود.

تقویم رومیزی اداری

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *