چاپ

استند پاپ آپ و رول آپ تبلیغاتی چیست؟

پاپ آپ تبلیغاتی

تبلیغات در نمایشگاه‌ها به عنوان یک تبلیغ تخصصی در تمام دنیا مطرح است و از این رو داشتن دانش، تجربه  مناسب برای طراحی و اجرای این گونه از تبلیغات امری بسیار ضروری است. به همین منظور واجب است که شرکت‌ها و موسسات با رویکردی حرفه‌ای و آگاهانه وارد نمایشگاه و تبلیغات در آن شوند تا بتوانند به هدف نهایی خود از حضور در نمایشگاه دست پیدا کنند.استند پاپ آپ و رول آپ از سازه های محبوب نمایشگاهی محسوب می‌شوند که برای استفاده نیازمند فضای کافی برای اجرا هستند. این دو استند تبلیغاتی چاپی که به وسیله‌ی چاپ دیجیتال تولید می‌شوند به شرط چاپ با کیفیت، امکان برپایی غرفه های نمایشگاهی با حداقل هزینه و زیباترین شکل را ممکن می‌سازند.

پاپ آپ تبلیغاتی

پاپ آپ تبلیغاتی یکی از محصولات چاپ دیجیتال می‌باشد که درمجموعه‌ی چاپ و تبلیغات صبح آگهی به صورت حرفه‌ای چاپ و سپس اجرا می‌شود. این محصول تبلیغاتی کاربردی در سالن‌های بزرگ و مخصوصا نمایشگاه ها می باشد که علاوه بر سر و شکل دادن به غرفه ها می توان از آن در فضا های آزاد نیز استفاده نمود. پاپ آپ تبلیغاتی با توجه به فضای خوبی که برای نشان دادن طرح تبلیغاتی در اختیار تبلیغ کننده قرار می دهد باعث می‌شود که این افراد تبلیغات خود را طبق سلیقه‌ی خود عرضه نمایند.

پاپ آپ نوعی استند تبلیغاتی می‌باشد که در واقع بزرگترین سازه نمایشگاهی قابل حمل است که جهت تبلیغات به کار می رود. پاپ آپ‌ها علاوه بر قسمت چاپی که به وسیله چاپ دیجیتال و در ابعاد گوناگون تهیه می‌شود دارای یک سازه آلومینیومی و  قابلیت نصب پرژکتور جهت نورپردازی می‌باشد که در محل نصب پاپ آپ سر هم می‌نمایند. این سازه به راحتی نصب و جمع می شود و بدین ترتیب امکان استفاده از یک پاپ آپ در چندین نمایشگاه وجود دارد و تبلیغ کننده می‌تواند تنها با سفارش یک پاپ آپ تبلیغاتی در چندین نمایشگاه و حتی فضای شرکت یا کسب و کار خود نیز استفاده نماید.

انواع پاپ آپ

امروزه پاپ آپ‌ها به شکل‌های گوناگونی تولید می شوند و با توجه به محل به کارگیری آن ها در شکل های گوناگونی دسته بندی می شوند که مهم ترین و کاربردی ترین انواع آن ها عبارتند از:

 1. پاپ آپ تخت
 2. پاپ آپ منحنی
 3. پاپ آپ استوانه ای
 4. و …

هر یک از این مدل از پاپ آپ ها با توجه به نوع سازه آن ها به دسته های دیگری نیز تقسیم می شوند که عبارتند از:

 1. مگنتی
 2. استند ریلی
 3. استند همراه کیف هارد کیس
 4. استند وسژه
 5. پاپ آپ سوئیسی
 6. و …

مزایا و کاربردهای پاپ آپ تبلیغاتی

پاپ آپ به عنوان یک ابزار تبلیغاتی پر کاربرد و تاثیرگذار دارای ویزگی‌های متعددی می باشد که برخی از آن ها عبارتند از:

 1. تنوع در سایز بندی
 2. قابلیت تعویض چاپ
 3. استفاده جهت موقعیت های گوناگون
 4. استفاده از حداکثر پوشش با حداقل تجهیزات
 5. قابلیت نصب پروژکتور
 6. و …

همانطور که در ابتدای این مقاله اشاره نمودیم مهم ترین کاربرد پاپ آپ در نمایشگاه ها می باشد اما این ابزار تبلیغاتی کاربرد های دیگری نیز دارد که مهم ترین آن ها عبارتند از:

 1. نمایشگاه های داخلی
 2. نمایشگاه هابی بین المللی
 3. سالون های همایش
 4. غرفه های نمایشگاهی
 5. کنفرانس های خبری
 6. کنفرانس های ورزشی
 7. کنفراس های سیاسی
 8. همایش های مذهبی
 9. و …

رول آپ تبلیغاتی

رول آپ نوعی دیگر از سازه های نمایشگاهی می باشد که جهت تبلیغات به کار می رود. رول آپ تبلیغاتی نیز مانند پاپ آپ فضایی عالی جهت تبلیغات در اختیار تبلیغ کنندگان قرار می دهد. اما فضای رول آپ محدود تر از پاپ آپ می‌باشد و در ابعاد کوچکتری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

رول آپ نیز نوعی استند تبلیغاتی می باشد که طراحی سازه آن متفاوت از سایر استندها می باشد. این ابزار تبلیغاتی از یک متریال چاپی تشکیل شده است که در سازه‌‎ای آلومینیومی به کمک فنری جمع شونده جای گرفته است. قابلیت جمع شونده بودن رول آپ باعث شده حمل و نقل آن به سادگی انجام گیرد و از این رو از سایر استند های ایستاده محبوب تر گردد. امروزه رول آپ به چند شکل مورد استفاده قرار می گیرد که عبارتند از:

 1. رول آپ ساده یک طرفه
 2. رول آپ گردان یک طرفه
 3. رول آپ گردان دو طرفه
 4. رول آپ گردان دو طرفه با هالوژن
 5. رول آپ پایه پهن
 6. رول آپ آویز گردان
 7. و …

کاربرد رول آپ

رول آپ ها نیز مانند پاپ آپ ها مهم ترین کاربردشان استفاده در نمایشگاه ها و غرفه ها می باشد و با توجه به فضای محدود تری که در اختیار دارند قابل استفاده در فضاهای کوچکتر و بسته تر نیز می باشند و برخلاف پاپ آپ چندان مناسب استفاده در فضاهای باز نمی باشند. از رول آپ های گردان یا متحرک بیشتر در فروشگاه ها استفاده می نمایند تا بتوانند چندین محصول را به نمایش درآورند. از رول آپ های یک طرفه نیز عموما در فضاهایی استفاده می شود که یک طرف رول آپ دیوار است و دید ندارد. اما رول آپ دو طرفه در محیط هایی استفاده می شود که از هر دو طرف دید دارد.

متریال چاپی رول آپ نیز مانند پاپ آپ به وسیله چاپ دیجیتال به چاپ می رسد و جنس پلات لمینت در بین آن ها از محبوبیت بیشتری برخوردار می باشد. زیرا پلات لمینت از مقاومت بالایی برخوردار می باشد و در برابر عوامل طبیعی و محیطی به سادگی آسیب نمی بیند.

ویژگی های رول آپ

رول آپ به عنوان یکی از ابزارهای کاربردی تبلیغاتی در نمایشگاه ها، فروشگاه ها، فرودگاه ها و سالون های بزرگ شناخته می شود اما از این محصول می توان در مغازه های کوچکتر که دارای فضای کمتری هستند نیز استفاده نمود. امروزه استفاده از این ابزار رو به گسترش بوده است و دلیل آن قطعا به مزیت های این محصول مربوط می باشد که مهم ترین و اساسی ترین آن ها عبارتند از:

 1. نگهداری و نصب فوق العاده آسان
 2. حمل و نقل آسان
 3. اشغال فضای بسیار کم
 4. محفوظ بودن چاپ
 5. شکیل بودن
 6. و …

چاپ دیجیتال

در انتهای این مقاله که هدف آن معرفی دو تا از محصولات تبلیغاتی نمایشگاهی بود که به وسیله چاپ دیجیتال تولید می شوند و دارای سازه های سبک و قابل حمل نیز می باشند اشاره ای مختصر به چاپ دیجیتال نیز می نماییم که از چاپ های نسبتا جدید به حساب می آید و امکان چاپ بر روی بسیاری از متریال ها را فراهم آورده است.

چاپ دیجیتال به عنوان یک چاپ کم هزینه و سرعتی شناخته می شود که در تیراژ پایین به صرفه تر از چاپ افست می باشد. اگرچه چاپ دیجیتال در تیراژ بالا چندان مقرون به صرفه نمی باشد و کیفیت چاپ افست را دارا نمی باشد اما برای چاپ محصولات نمایشگاهی مانند پاپ آپ، رول آپ، بنر، استند و … بسیار مناسب می باشد. از این رو یکی از خدماتی که کانون آگهی و تبلیغات صبح آگهی ارائه می دهد چاپ سازه ها و تبلیغات نمایشگاهی می باشد که به وسیله چاپ دیجیتال انجام می گیرد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *