چاپ

چاپ لباس کار

چاپ روی لباس کار

امروزه بسیاری از شرکت های خدماتی یا کارخانه جات تولیدی از لباس کار استفاده می نمایند. لباس کار وسیله ای می باشد که باعث نظم دهی به یک سازمان و مرتب سازی پرسنل آن می گردد و به نوعی می تواند نمونه ای از تبلیغات یک شرکت به حساب آید. در واقع چاپ بر روی لباس کار فضایی در اختیار سازمان ها قرار می دهد تا با چاپ برند، طراحی لوگو و یا شعار شرکت خود پیام تبلیغاتی مورد نظرشان را به مخاطبان منتقل نمایند. در واقع چاپ لوگو بر روی لباس کار از مرسوم ترین چاپ های روی لباس کار می باشد که روز به روز در حال گسترش می باشد. چاپ بر روی لباس علاوه بر جنبه تبلیغاتی که به همراه دارد باعث افزایش بازدید و اعتبار یک برند نیز می شود. انواع لباس کار هایی که چاپ بر روی آن ها صورت می گیرد عبارتند از:

 1. لباس کار یکسره
 2. کاپشن کار
 3. لباس خلبانی
 4. لباس کار مهندسی
 5. لباس کار اداری
 6. لباس کار ارگانی
 7. لباس کار نظامی
 8. لباس فرم فروشگاهی
 9. لباس و کاپشن نگهبانی
 10. لباس باغبانی
 11. و …

هر یک از لباس هایی که در مطلب فوق ذکر گردید می توانند به عنوان یک ابزار تبلیغاتی مورد استفاده قرار گیرند.

انواع چاپ لباس کار

چاپ بر روی لباس کار عموما به صورت چاپ سیلک صورت می گیرد. این چاپ یک چاپ مناسب برای چاپ بر روی پارچه می باشد. با این حال چاپ های دیگری مانند چاپ سابلیمیشن و چاپ دیجیتال نیز امروزه امکان چاپ بر روی پارچه و لباس را فراهم آورده اند و در برخی موارد مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه این مقاله به برخی از این لباس های کار نگاهی عمیق تر می اندازیم و چاپ آن ها را مورد بررسی قرار می دهیم.

رنگ بندی لباس کار

یکی دیگر از مواردی که تولید کننده گان یا سفارش دهنده گان می توانند از آن جهت تبلیغات خود استفاده نمایند استفاده از رنگ سازمانی خودشان در لباس کاری می باشد که مورد استفاده قرار می دهند. به طور نمونه شرکت ایران خودرو از رنگ های آبی و توسی در لباس فرم پرسنل خود استفاده نموده است که از رنگ های سازمانی این شرکت می باشند. این کمپانی بزرگ با تولید کاپشن و شلوار کار هایی با این دو رنگ و چاپ لوگو و برند خود بر روی آن ها لباس کارهای خود را به مخاطبان شناسانده است به گونه ای که پرسنل خدماتی این سازمان با این لباس ها حتی از فاصله های دور نیز قابل تشخیص می باشند. کاپشن و شلوار کار هایی که به این مدل دوخته می شوند به طور کلی در موارد زیر کاربرد دارند:

 1. لباس کار در مراکز صنعتی
 2. لباس کار در کارگاه ها و شرکت های ساختمانی
 3. لباس کار در شرکت های نفت و گاز و پتروشیمی
 4. یکپارچگی سیستم کارگران و مهندسان
 5. ایجاد هویت شرکت و برند سازی
 6. گسترش تبلیغات بصری
 7. و …

لباس کار سیلوری

لباس کار سیلوری نوع دیگری از لباس کارهای کاربردی می باشد که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. این لباس ها به صورت کاپشن و شلوار کار مهندسی شناخته می شوند و در رنگ های بسیار متنوع تولید می شوند. جنس این کاپشن ها غالبا پلی استر می باشد و مانند اغلب لباس های کار از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار می باشند. چاپ بر روی لباس کار های سیلوری به صورت استیکری و تک رنگ انجام می گیرد. همچنین امکان چاپ لوگو و نوشته روی آن ها میسر می باشد. مهم ترین ویژگی هایی که این لباس ها دارند عبارتند از:

 1. استفاده از پلی استر ضخیم و دوخت آن ها
 2. چاپ تک رنگ با مقاومت و ماندگاری بالا
 3. حداکثر ۲۰ سانتی متر فضای چاپ
 4. ۱۰۰ درصد قابل شستشو
 5. آستین بلند
 6. زیپ دار
 7. موجود در سایز های مدیوم، لارج و ایکس لارج و …
 8. و …

چاپ لباس کار یکسره

نوعی دیگر از لباس کار ها که بسیار مورد توجه می باشند و استفاده از آن در صنایع گوناگون و کارهای خدماتی بسیار همه گیر می باشد لباس کار های یکسره یا خلبانی می باشد. این لباس ها بیشتر در کارگاه های ساختمانی یا جوشکاری مورد استفاده قرار می گیرد. زیرا در این مشاغل دو تکه بودن لباس بسیار دست و پا گیر می باشد و ایمنی لباس کار های یکسره بیش از سایر لباس ها می باشد. از این رو افرادی که به این مشاغل می پردازند ترجیح می دهند از لباس کار های یکسره استفاده نمایند. این لباس نیز قابلیت چاپ لوگو و برند را به همراه نوشته در اختیار تولید کننده قرار می دهد و از آنجا که امکان چاپ در رنگ های متنوع و به صورت چند رنگ بر روی این لباس ها فراهم می باشد، در واقع بستری مناسب جهت چاپ در اختیار چاپ کننده قرار می دهند. این لباس ها غالبا در رنگ های سبز تیره و آبی نفتی دوخته می شوند و چاپ سفید بر روی آن ها از کیفیت بالاتری برخوردار می باشد. در ادامه مهم ترین ویژگی های این لباس کار ها را بیان می نماییم که عبارتند از:

چاپ لباس کار یکسره

 1. دارای جنس پلی اتیلن ضخیم می باشند.
 2. چاپ چند رنگ با مقاومت و ماندگاری بالا
 3. حداکثر ۲۰ سانتی متر فضای چاپ
 4. ۱۰۰ درصد قابل شستشو
 5. آستین بلند
 6. زیپ دار
 7. موجود در سایز های لارج و ایکس لارج و دو ایکس لارج
 8. و …

چاپ بر روی مانتو

چاپ بر روی لباس کار تنها به لباس های مختص مردان یا لباس کارهای مشترک محدود نمی شود و امکان چاپ بر روی لباس های فرمی که بانوان در محل کار خود نیز می پوشند میسر می باشد. مانتو، دامن و شلوار از مهم ترین و پر استفاده ترین لباس های فرم زنانه می باشند که در اغلب اداره جات دولتی و خصوصی مورد استفاده قرار می گیرند. در واقع از آنجا که بخش عمده ای از کارمندان اداره جات و سازمان ها و شرکت های تولیدی یا خدماتی را خانم ها تشکیل می دهند و بسیاری از آن ها در محل کار خود از لباس فرم استفاده می نمایند لذا مدیران و صاحبان این کسب و کار ها نیز می توانند با چاپ برند یا لوگوی خود بر روی این لباس ها نیز به تبلیغات خدمات یا نام و برند خود بپردازند. امروزه مانتو و لباس کارهای زنانه ای که در کشور مورد استفاده قرار می گیرند دارای طرح هایی زیبا و خلاقانه می باشند و در عین نقش تبلیغاتی که این لباس ها ایفا می نمایند از زیبایی و جلوه ای درخور برخوردار می باشند. مهم ترین استفاده ای که از این لباس ها می شود عبارتند از:

چاپ روی مانتو

 1. چاپ لباس فرم و مانتو و … مخصوص منشی های خانم
 2. چاپ لباس فرم مهمانداران خانم خطوط هواپیمایی
 3. چاپ لباس کار شرکتی مربوط به بانوان کارمند
 4. تولید و چاپ مانتو های خاص و ویژه
 5. تولید لباس فرم های اداری زنانه
 6. و …

انواع نوع چاپ بر روی لباس کار

امروزه برای چاپ روی لباس کار از شیوه های متعددی استفاده می گردد. معمولا لباس کار توی کارگاه های دوزندگی تولید می گردد و سپس برای چاپ لوگو به کارگاه های چاپی می رود. با ما همراه باشید تا انواع چاپ بر روی لباس کار را برای شما توضیح دهیم.

چاپ سیلک

چاپ سیلک برای لباس کار نیاز به ساخت کلیشه دارد. بنابراین مشتریان علاوه بر هزینه چاپ باید یکبار هزینه ساخت کلیشه را بپردازند. البته این کلیشه به مشتری تحویل داده می شود تا در صورتی که مجددا نیاز به چاپ لباس کار داشته باشد از این کلیشه بتواند استفاده کند. در چاپ سیلک معمولا از یک رنگ برای چاپ استفاده می کنند چرا که برای اضافه کردن رنگ مجددا باید کلیشه دیگری ساخته شود.

چاپ کاتری

چاپ کاتری روش نوین تری نسبت به چاپ سیلک می باشد و زمان کمتری نیاز دارد تا کلیشه آن ساخته شود. دستگاه کاتر بر روی رول حرارتی برش را ایجاد می کند. هزینه چاپ کاتری بستگی به رول حرارتی آن دارد. امروزه در بازار، رول حرارتی با کیفیت های پایین هم وجود دارد. گفتنی است که چاپ کاتری همانند چاپ سیلک محدودیت در رنگ وجود دارد اما تنوع رنگی بالایی در رول های حرارتی وجود دارد.

چاپ مدیا

برای چاپ مدیا، به دلیل استفاده از پرینتر حتما باید از تصاویر با کیفیت بالا استفاده شود. پیشنهاد ما به مشتریان ارسال فایل به صورت پی اس دی می باشد. در این نوع از چاپ، برخلاف چاپ سیلک، کاتری از تنوع رنگی بالایی برخوردار هستیم.

سوالات متداول چاپ لباس کار

نحوه سفارش چاپ لباس کار چگونه است؟

برای سفارش لباس کار ابتدا مدل لباس خود را انتخاب کرده و پس از آن کار طراحی و ساخت کلیشه آغاز می شود و به کارگاه چاپ لباس می رود. هزینه طراحی لباس کار در صبح آگهی به رایگان انجام می شود.

 

قیمت چاپ روی لباس کار به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت چاپ روی لباس کار معمولا به نوع چاپی که شما مد نظر دارید بستگی دارد. البته چاپ سیلک از بقیه انواع چاپ قیمت ارزان تری دارد. تیراژ از عوامل موثر بر قیمت تمام شده می باشد به نحوی که هر چقدر تیراژ کاری شما بالاتر برود، قیمت تمام شده کاهش می یابد. همچنین تنوع در رنگ باعث افزایش قیمت می شود. لذا هر چقدر چاپ شما رنگ متنوع تری داشته باشد قیمت آن گران تر است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *