تبلیغات

سئو و تبلیغات

سئو و تبلیغات

تبلیغات در جهان امروز بخش جدایی ناپذیر هر کسب و کار شده است. امروزه بسیاری از صاحبان کسب و کار برای افزایش فروش و گسترش بازار خود دست به تبلیغات می زنند. البته تبلیغات هم دنیای وسیعی دارد. از تبلیغات محیطی همانند چاپ کارت ویزیت، چاپ تراکت، چاپ بنر، چاپ پرچم تبلیغاتی تا معرفی محصولات در نمایشگاه های بین المللی با چاپ کاتالوگ و یا چاپ بروشور، استفاده از هدایای تبلیغاتی به عنوان تبلغات چاپ محسوب می شود. اما تبلیغات آنلاین نیز فضای گسترده ای دارد. بخشی از این تبلیغات آنلاین مربوط به سئو و تبلیغات فضای مجازی است که امروز قصد داریم درباره آن سخن بگوییم.

در مقاله دیجیتال مارکتینگ و صنعت تبلیغات که چندی پیش در سایت صبح آگهی منتشر نمودیم به سئو و تبلیغات اشاره ای مختصر نمودیم. در این مقاله و قسمت های بعدی آن قصد داریم سئو و تبلیغات را به گونه ای مفصل تر بررسی نماییم. سئو (SEO) برگرفته از عبارت Search Engine Optimization به معنی بهینه سازی موتورهای جستجو می باشد. سئو و تبلیغات ارتباط نزدیکی در دنیای دیجیتال مارکتینگ دارند از این رو در این مقاله به ارتباط این دو و تاثیراتی که بر یکدیگر می گذارند می پردازیم.

به طور کلی سئو به مجموعه ای از فعالیت هایی گفته می شود که طراح و پشتیبان سایت جهت ارتقاء سایت انجام می دهد. هدف از فعالیت هایی که در زمینه سئو انجام می گیرد بالا رفتن رنک سایت در موتورهای جستجو مانند گوگل و بینک می باشد. این فرایند نهایتا به دیده شدن سایت شما در صفحات اول جستجوی گوگل ختم خواهد شد.

فاکتورهای سئو

هدف نهایی از فعالیت در این زمینه بیشتر دیده شدن سایت و ارتقاء آن در نزد مخاطبان است و این دقیقا همان هدفی است که تبلیغات سنتی و مدرن دنبال می کنند. از این رو می توان سئو را نوعی تبلیغات در سطح دیجیتالی و آنلاین دانست که امروزه در سرتاسر جهان رایج شده است. سئو نوعی تبلیغات نامحسوس می باشد و از آنجا که اصولا پروسه ای زمان بر می باشد. نیاز به صبر و بردباری دارد تا به نتیجه برسد.

در واقع کسب و کارهایی که صاحب سایت می باشند و تمایل دارند از این طرق مشتریانی جذب نمایند می توانند روی سئو به عنوان یک ابزار تبلیغاتی بلند مدت حساب نمایند. این ابزار تبلیغاتی به هیچ عنوان زود بازده نمی باشد و حداقل یک تا دو سال احتیاج به زمان دارد تا به بازدهی مطلوب برسد. با این حال زمانی که به نتیجه برسد و سایت شما در نتایج سرچ گوگل و سایر موتورهای جستجو جایگاه مطلوبی به دست آورد سیل مشتریان خواهد بود که سمت کسب و کارتان سرازیر خواهند شد. سئو به طور کلی فاکتورهای زیادی را شامل می شود که مهمترین آنها عبارتند از:

 1. استفاده از کلمات کلیدی
 2. بارگزاری محتواهای دسته اول
 3. مقالات
 4. تصاویر
 5. ویدئو ها
 6. لینک های ورودی
 7. لینک های خروجی
 8. بک لینک
 9. و …

اهمیت سئو

همانطور که در ابتدای این مقاله مطرح نمودیم سئو نوعی تبلیغات است که به مراتب از راندمان بالاتری نسبت به سایر تبلیغات برخوردار می باشد. زیرا در سایر تبلیغات شما لازم است مخاطب خود را مجاب نمایید از محصولاتی که شما تبلیغ می نمایید استفاده نمایند. اما این تبلیغات رویه ای برعکس را طی می نمایند. سئو در درجه اول باعث بالا رفتن سایت شما در نتایج جستجوی گوگل می گردد و این امر موجب می شود مخاطبی که سایت شما را پس از سرچ می یابد. خود به دنبال محصولی بگردد که شما ارائه می دهید.

تفاوت این روش با تبلیغات دیگر در آن است که در آن ها شما لازم است مخاطب را مجاب نمایید به محصول یا خدمات شما نیاز دارد ولی در سئو و تبلیغات، مخاطبی به سراغ سایت شما می رود و آن را در نتایج جستجو می یابد که به محصول یا خدمات شما نیاز دارد. بدین ترتیب احتمال آنکه این فرد به مشتری تبدیل گردد به مراتب بیش از حالت های دیگر تبلیغات می باشد.

فواید سئو

مخاطبینی که با سرچ به سایت شما مراجعه می نمایند غالبا اعتماد بیشتری نسبت به زمانی که تبلیغات شما را می بینند خواهند داشت. زیرا آن ها با مراجعه به سایت شما خواهان نیازهای مطلوب خود هستند و چون سایت شما جایگاه خوبی در گوگل دارا می باشد این اعتماد عمیق تر می گردد. از طرفی بالا رفتن بازدید از طریق موتورهای جستجو سئوی سایت را ارتقاء می دهد و کمک می نماید سایت شما روزانه از جایگاه بهتری برخوردار گردد. برخی از فوایدی که سئو می تواند برای هر سایتی به همراه آورد عبارتند از:

 1. افزایش بازدید و بیشتر دیده شدن
 2. تاثیرات مثبت در افزایش مشتری در کسب و کارهای اینترنتی
 3. بالا رفتن در جستجوی کلملات کلیدی نسبت به رقبا در گوگل
 4. افزایش اطمینان مخاطب در زمان مواجهه با سایت شما
 5. رونق بازار اینترنتی و فروشگاه های آنلاین
 6. کاهش هزینه های تردد و تبلیغات تجاری
 7. بهینه سازی در زمان و درج تبلیغات ماندگارتر
 8. و …

سئو و تبلیغات در صبح آگهی

کانون آگهی و تبلیغات صبح آگهی با دو دهه تجربه در زمینه چاپ و تبلیغات و انتشار آگهی نامه های تجاری و فعالیت در زمینه دیجیتال مارکتینگ، خوشبختانه امروز موفق شده است سئو و تبلیغات را در قالبی مشخص به مشتریان خود عرضه نماید. این کانون که در رفع نیازهای مشتری و مخاطب همواره پیش قدم بوده است اکنون که تبلیغات دیجیتالی و آنلاین رونق گرفته اند در این زمینه نیز به فعالیت خود ادامه می دهد تا نیاز مخاطب را برطرف نماید. سئو در صبح آگهی به طور کلی شامل موارد ذیل می باشند که به صورت تیتروار مطرح می نماییم:

 1. بررسی دقیق سئو سایت مخاطب در حال حاضر
 2. انتخاب بهترین کلمات کلیدی با توجه به نظر و درخواست مشتری
 3. ارائه گزارشی از عملکرد سایت و کلمات کلیدی منتخب
 4. بررسی رقبای شغلی مخاطب و ارزیابی آن ها
 5. انجام تنظیمات اولیه مربوط به سئوی سایت پس از طراحی آن
 6. ایجاد و بارگزاری محتواهای مناسب و دسته اول
 7. بارگزاری محصولات و مطالب دلخواه مخاطب با توجه به قرارداد
 8. قرار دادن لینک های داخلی و خارجی
 9. استفاده از بک لینک در سایت
 10. تنظیمات مربوط به سرعت و امنیت و ارتقاء آن ها
 11. ایجاد شبکه های اجتماعی و در صورت نیاز پشتیبانی از آن ها
 12. پشتیبانی از سایت بر حسب قرارداد
 13. و …
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *