تبلیغات

امنیت سایت

امنیت سایت

شاید برای شما نیز سوال باشد که امنیت سایت چیست یا چه اهمیتی دارد؟ یا برای بالا بردن امنیت سایت خود باید چه اقداماتی انجام دهیم؟ گفتنی است که  امنیت سایت به شرایط و وضعیتی گفته می شود که در آن سایت با وجود خدمات دهی مورد نیاز ، سطح آسیب پذیری آن در پایین ترین سطح ممکن باشد و با انجام اقداماتی، امنیت سایت به حداکثر رسیده و امکان نفوذ به آن در کمترین حد ممکن باشد. امنیت سایت به موارد بسیاری وابسته است که باید رعایت شوند. با ادامه‌ی محتوا همراه باشید تا با امنیت سایت آشنا شده و مهم‌ترین موارد امنیتی هر سایت را بیان کنیم و در پایان خطرات ناشی از امنیت برای هر سایت را بررسی می‌کنیم. همچنین کارشناسان کانون تبلیغات صبح آگهی، می تواند در این زمینه به شما مشورت دهند.

اهمیت امنیت سایت

امنیت سایت از اهمیت بالایی برخوردار است و می توان گفت مهم‌ترین عامل برای ادامه فعالیت و اعتبار یک سایت می‌باشد.  با بررسی انواع سایت‌های عادی و حتی حساس به این نتیجه می‌رسیم که بسیاری ازمسئولان سایت‌ها اهمیت زیادی به امنیت سایت نمی‌دهند. لازم به ذکر است که هک نشدن سایت ، امنیت آن را تضمین نمی‌کند؛ یعنی  ممکن است یک سایت دارای ضعف امنیتی، مورد هک و نفوذ قرار نگرفته است ولی همچنان آسیب‌پذیر خواهد بود. اگر امنیت سایت به طور حرفه‌ای و صحیح تامین شده باشد نفوذ هکرها به آن ناموفق بوده و سایت آسیبی نخواهد دید. این نکته نیز قابل توجه است که حتی با وجود انجام موارد امنیتی، هر سایت ممکن است در هر زمانی مورد حمله و آسیب قرار گیرد.

خطرات و اثرات ناشی از رعایت نکردن و اهمیت ندادن به امنیت سایت

تهدید های سایت

بدافزار (Malware): این واژه، ترکیب عبارت «Malicious Software» است. بدافزارها می‌توانند به شکل‌های مختلف تبدیل شوند و البته به‌سختی قابل‌شناسایی خواهند بود.شکل دیگری از این‌گونه بدافزارها می‌تواند مدت‌ها به‌صورت ناشناخته در یک سایت باقی‌مانده و اطلاعات بازدیدکنندگان آن را بدزدند یا حتی از طریق بدافزار، روی دستگاه‌های آن‌ها نفوذ کنند.

حملات دیداس (DDoS): حملات DDoS، به پیچیدگی که بنظر می آید نیست. افراد سایت را بار ارسال درخواست و تراقیک بیش از حد از دسترس کاربران اصلی خارج می کنند. و برای برگرداندن پیج به حالت اول از صاحب وب سایت درخواست پول می کنند.

وندالیسم یا خرابکاری (Vandalism): هکرها قادر به ایجاد تغییراتی در سایت هستند . این تغییرات می تواند  در قالب تزریق بدافزاری به سایت شما باشد که به صورت پیامی روی سایت نمایش داده میشود و این تغییرات باعث ایجاد اختلال در سایت شما می شود.

از دست دادن ناگهانی دیتا: از دست دادن ناگهانی اطلاعات سایت نمومه خسارتی است که بدون دخالت فعالیت های خرابکارانه و بدافزارها مانند حملات سایبری موجب اختلال در عملکرد سایت می شود . پس امنیت بالای یک سایت می تواند از بروز احتمالات و خطرات جلوگیری کند.

در راستای مطالب بیان شده اگر به سایت خود اهمیت می دهید و آن را یکی از دارایی های با ارزش خود می دانید لازم است جهت محافظت از آن اقدام نمایید و پروتکل های امنیتی را بر روی آن به اجرا بگذارید.   از آن جا که بسیاری از روش های هک امروزه شناخته شده می باشند و مورد استفاده بسیاری از هکر ها قرار می گیرند طراحان وب و فعالان حوزه اینترنت جهت جلوگیری از موفقیت این افراد راه و روش هایی را پیدا نموده اند و نرم افزار هایی را آماده کرده اند که روش های هکر ها را خنثی می کنند و سدی در مقابل نفوذ آن ها ایجاد می نمایند. در این راستا امروزه روش هایی به وجود آمده اند که هدفشان بالا بردن امنیت سایت ها و سخت تر نمودن کار هکران وب می باشد.

جلو گیری از هک شدن توسط هکرها

با نداشتن دانش امنیت سایت و نبود اطلاعات کافی برای نگهداری از امنیت سایت، هک کردن برای هکرها ساده تر می‌شود و اما اگر امنیت را به صورت اصولی و حرفه‌ای برای سایت ایجاد کنیم در اصل دیواری مقابل هکرها قرار می دهیم که نفوذ برای او دشوار باشد. امنیت هر سایت موثرترین عامل در ادامه فعالیت،ثبات و اعتبار یک سایت به شمار می‌رود.زمانی که سایت مورد حمله قرار میگیرد اهمیت امنیت سایت بیشتر مشخص م‌شود.  این نفوذ معمولا دو ماحاصل کار دارد.

 1.  اگر امنیت سایت به طور صحیح انجام شده باشد. (حمله ناموفق) و وب سایت آسیبی نمی بیند.
 2.  اگر امنیتی به طور صحیح رعایت نشده باشد سایت آسیب پذیر بوده و امکان نفوذ و هک آن وجود دارد.

دشمن دیگر سایت ها، ربات‌های تخریبی می‌باشند که به وسیله هکرها ساخته شده و هدف آن ها نفوذ به سایت ها می‌باشد. این ربات‌ها با ارسال ایمیل‌ها و هرزنامه ها و … راه های نفوذ به سایت هایی که امنیت مطلوبی ندارند را پیدا می‌نمایند. در نهایت هرچه مسائل امنیتی بهتر و کامل‌تر بر روی سایت اعمال گردد شانس موفقیت هکرها کمتر می‌شود. به همین خاطر به طور جدی به مخاطبان خود توصیه می‌کنیم امنیت سایت  را جدی بگیرند و در نگهداری از سایت و اطلاعات مرتبط با آن بهترین تلاش خود را به کار برند. در راستای بالا بردن امنیت سایت راهکار هایی وجود دارد که در این مقاله به صورت خلاصه و تیتروار به برخی از آن ها اشاره می نماییم.

مهم ترین موارد امنیتی

 1. استفاده از هاست ها و سرور های شرکتی و ایمن
 2. استفاده از ابزار های امنیتی در سیستم عامل مورد استفاده
 3. ساخت و به کارگیری یوزرها با پسورد های قوی
 4. عدم تعدد یوزر و پسورد
 5. عدم تعدد افرادی که به داشبورد سایت دسترسی دارند.
 6. محدود نمودن ورود ربات ها به حداقل
 7. استفاده از ابزار ریکپچا
 8. استفاده از پروتکل https و سیستم ssl
 9. تغییر نام کاربری admin
 10. استفاده از احراز هویت دو مرحله ای
 11. استفاده از قالب و افزونه های اورجینال و معتبر
 12. و …
تامین امنیت دامنه سایت

زمانی که دامنه را ثبت می کنیم  باید به این موضوع توجه داشته باشیم که ممکن است کنترل پنل دامنه مورد نفوذ قرار گرفته وب سایت به صورت کلی یا جزئی از دسترس ما خارج شود.

بر همین اساس باید به منظور جلوگیری از بوجود آمدن چنین مشکلاتی برای سایت به موارد مهم و اساسی توجه داشته باشید.

ثبت دامنه به واسطه شرکت های معتبر و با سابقه

اعمال محدودیت برای دامنه و پنل مدیریتی آن نظیر قفل کردن انتقال و ……..

دیجیتال مارکتینگ و امنیت سایت

همانطور که واضح است نوع ، تعداد و روش‌های هک و نفوذ به سایت‌هابسیار گسترده هستند و مقابله در برابر تمامی آنها اقدامات بسیار جدی و حرفه‌ای را می‌خواهد. علاوه بر ایجاد امنیت، مراقبت و رسیدگی نیز در امنیت بسیار حائز اهمیت است. بسیاری از شرکت‌های ارائه دهنده‌ی آژانس دیجیتال مارکتینگ  علاوه بر ایجاد امنیت مناسب برای هر سایت، در حفظ آن امنیت به صورت حرفه‌ای  تلاش می‌کنند. یکی از تیم‌های موفق در خدمات سایت، صبح وب می‌باشد که  ارائه دهنده خدمات زیر به صورت حرفه‌ای می‌باشد:

 1. طراحی سایت
 2. پشتیبانی سایت
 3. خدمات سئو سایت
 4. امنیت سایت
 5. طراحی کاتالوگ دیجیتال
 6. ساخت تیزر های تبلیغاتی
 7. ساخت و پشتیبانی شبکه های اجتماعی(خدمات اینستاگرام)
 8. و …

یکی از فعالیت‌های مهمی که پس از طراحی سایت انجام می‌شود  بررسی امنیت سایت و استفاده از راهکار های مناسب جهت افزایش و حفظ آن می باشد. در این مقاله تنها به ذکر کلیاتی از هک و شرایط امنیت سایت ها پرداختیم و هدف اصلی آن بیان دلایل ضرورت استفاده از امنیت برای هر سایت بود. با سپردن امنیت سایت خود به تیم‌های مجرب، موجبات افزایش امنیت سایت خود  را فراهم کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *