هدایا

انواع تقویم رومیزی تبلیغاتی

انواع تقویم رومیزی تبلیغاتی

امروزه سفارش انواع تقویم رومیزی یکی از کارآمدترین شیوه‌‌ها برای تبلیغات محسوب می‌شود. شما می‌توانید با چاپ تقویم رومیزی تبلیغاتی، کسب ‌وکار خود را به مدت یک سال و هر روز جلوی چشمان مخاطب قرار دهید. شاید برای شما نیز سوال شده باشد که تقویم رومیزی چیست و برای چه کسانی قابل استفاده است؟ گفتنی است که انتخاب یکی از انواع تقویم رومیزی نیز مانند دیگر هدایای تبلیغاتی به نوع کسب‌ و کار و بازار هدف شما بستگی دارد. اکثر اصناف می‌‌توانند از تقویم رومیزی به ‌عنوان هدیه تبلیغاتی استفاده نمایند ولی بیشترین بازدهی آن برای اصنافی است که مصرف‌ کننده میزکار یا جایگاهی برای قرار دادن تقویم رومیزی داشته باشد. همچنین گفتنی است مشاغلی که دانستن تاریخ برایشان حائز اهمیت است نیز می‌توانند از انواع تقویم رومیزی استفاده کنند. به‌طور مثال مشاغلی چون مراکز پزشکی، ادارات دولتی و خصوصی، دفاتر مسافرتی و … که مشخصه اصلی کسب‌ و کارشان داشتن تقویم مطابق با استانداردهای ژئوفیزیک می‌باشد.

امروزه تقویم‌های رومیزی بسیاری در اشکال مختلف وجود دارند که افراد زیادی از انواع آن به سبب کم حجم بودن و زیبایی ظاهری استفاده می‌کنند. لازم به ذکر است که سایز و ابعاد تقویم‌ رومیزی متفاوت و بر اساس سلیقه‌ی مخاطب تولید می‌شود.این تقویم‌ها به اندازه کافی بزرگ هستند و فضای کافی برای یادداشت‌های شما دارند و در عین حال به اندازه کافی کوچک هستند که فضای زیادی از میز کار را اشغال نکنند. به طور کلی تقویم‌های رومیزی به چند دسته متفاوت تقسیم می‌شوند که در ادامه هر یک را بررسی می‌کنیم.

نمونه تقویم رومیزی صبح آگهی

انواع تقویم رومیزی

به طور کلی تقویم رومیزی‌ را می‌توان به سه دسته‌ی اصلی تقویم رومیزی‌های پایه دار، تقویم رومیزی زیردستی و تقویم رومیزی اداری تقسیم کرد. تقویم رومیزی پایه‌دار از پرطرفدارترین تقویم‌های رومیزی هستند که معمولا بر روی یک پایه سه گوش از جنس‌های مختلف قرار می‌گیرند. این تقویم‌ها در طرح‌های مختلف و دلخواه چاپ می‌شوند و تبلیغات حتی روی پایه‌ی آن‌ها نیز انجام می‌شود.

تقویم رومیزی چوبی

تقویم رومیزی پایه چوبی

تقویم‌ رومیزی چوبی، بسته به نوع نیاز و سفارش مشتری در دو نوع هفته شمار و ماه‌شمار ارائه می‌شوند. این تقویم دارای پایه‌های چوبی و بسیار شیک هستند و این پایه معمولا با ورق‌های تقویم مورد نظر ست می‌شود و ظاهری شیک را برای مخاطب به نمایش می‌گذارد. پایه‌های چوبی معمولا در انواع تقویم‌ رومیزی اداری، تقویم‌ رومیزی پایه‌دار، تقویم‌های رومیزی فانتزی و تقویم‌های رومیزی زیردستی مورد استفاده قرار می‌گیرند. شما می‌توانید بر روی پایه‌ی این تقویم اطلاعات برند خود را نیز حک کنید تا در دید مخاطب باشد.

تقویم رومیزی اداری

تقویم رومیزی اداری

همانطور که از اسم تقویم‌ رومیزی اداری پیداست بیشتر در اداره‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. سایز این تقویم‌ها در حالت استاندارد 8.5 در 12 سانتی‌متر است. این تقویم‌ها اغلب به صورت روزشمار بوده و در عین کم حجم بودن می‌توانند مقدار فضای زیادی را برای یادداشت اطلاعات شما داشته باشند. تقویم‌های اداری رومیزی تاریخ را به صورت شمسی، قمری و میلادی نمایش می‌دهند. یکی از مورد استفاده‌ترین نوع این تقویم‌ها، تقویم رومیزی پانچی است که با پانچ کاغذها و اتصال آن‌ها به یک پایه و دو حلقه ساخته می‌شود. این پایه ی دو حلقه‌ای می‌تواند بسته به درخواست و سفارش مشتری با جنس‌های مقوایی، چوبی، روکش چرم، گالینگور، فلزی و پلکسی ساخته شود.

تقویم رومیزی پلکسی

تقویم رومیزی پلکسی

اگر شما نیز به دنبال انتخابی منحصر به فرد برای تبلیغات خود هستید تقویم‌ رومیزی پلکسی می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. این مدل دارای یک پایه پلاستیکی با ظاهری شفاف و شیشه‌ای است که به آن پلکسی گفته می‌شود. این نوع از ورق‌ها دارای جنسی بسیار محکم هستند و در تقویم‌ها با ضخامت 1 تا 40 میلی متر مورد استفاده قرار می‌گیرند. این نوع از پایه بیشتر در  تقویم رومیزی پایه دار و تقویم‌های رومیزی اداری استفاده می‌شود.

تقویم رومیزی چرمی

تقویم رومیزی زیردستی

تقویم‌ رومیزی زیردستی یا تقویم منشی معمولا با جلد چرمی ارائه می‌شوند. این نوع از تقویم‌ها معمولا دارای ظاهری بسیار شیک هستند و برای مکان‌های اداری و مدیران مورد استفاده قرار می‌گیرند. تقویم‌ رومیزی زیردستی به علت کم حجم بودن و در عین حال فضای کافی برای یادداشت معمولا برای کارهای تبلیغاتی بسیار مورد پسند افراد هستند. این تقویم‌ها نیز به طور استاندارد دارای سایز و اندازه‌ی  50*35 یا 30*45 چاپ می‌شوند و به صورت هفته شمار هستند. تقویم‌های رومیزی زیر دستی معمولا 52 برگی هستند و عموما برای پایه این نوع از تقویم‌ها می‌توان از جنس‌های مختلف مقوایی با روکش چرم و گالینگور استفاده کرد.این تقویم نیز تاریخ شمسی، قمری و میلادی را نمایش می‌دهد و در قسمت بالایی و پایینی آن می‌توان تبلیغات و اطلاعات مورد نیاز را قرار داد. در قسمت وسط این تقویم که فضایی کافی برای یادداشت قرار دارد می‌توان لوگو را به صورت واتر مارک چاپ کرد.شما می‌توانید بر روی چرم استفاده شده در تقویم‌های چرمی، لوگو و اطلاعات مورد نظر خود را به صورت طلاکوب، لیزر و … حک کنید تا زیبایی آن دوچندان شود.

تقویم رومیزی پایه نرم

تقویم‌های رومیزی مقوایی یا پایه نرم از پایه‌هایی مقوایی ساخته شده‌اند که برای ساخت این پایه‌ها از مقوا با گرماژ بالا و یا از لمینیت کردن دو مقوای گرم پایین‌تر استفاده می‌شود. مقوای استفاده شده در ساخت این نوع از تقویم‌ها به طور معمول گلاسه است و در برخی موارد از مقوای فانتزی برای ساخت این تقویم‌ها استفاده می‌شود. تقویم‌های رومیزی مقوایی وزن کمی دارند و در سایزهای مختلفی تولید می‌شود. بر روی پایه‌های مقوایی می‌توان متناسب با خواست مشتری طرح‌هایی را چاپ کرد و معمولا اطلاعات برند مشتری بصورت طلاکوب، نقره کوب و … روی پایه درج می‌شود. تقویم رومیزی مقوایی اغلب ماه شمار هستند و تاریخ شمسی، قمری و میلادی را نمایش می‌دهند.

تقویم رومیزی پایه سخت

پایه‌ی سخت تقویم‌ رومیزی از مقواهای جلدسازی ساخته می‌شود و به صورت مثلثی بر روی میز قرار می‌گیرند. این نوع تقویم نسبت به تقویم‌های مقوایی وزن بیشتری دارند اما در مقایه‌با آن‌ها از مقاومت بیشتری برخوردار هستند. روکش استفاده شده در پایه تقویم‌های سخت، می‌تواند از جنس گلاسه سبک روکش دار، گالینگور یا کاغذهای فانتزی باشد. در تقویم‌های رومیزی پایه سخت نیز می‌توان متناسب با درخواست مشتری طرح‌ها و اطلاعات برند را بر روی پایه تقویم چاپ کرد و یا از خدمات طلاکوب، نقره کوب و … بهره برد.

انواع صحافی تقویم رومیزی تبلیغاتی

برای صحافی تقویم رومیزی اغلب از صحافی پانچ و فنر استفاده می شود که برای زیباتر شدن تقویم رومیزی می‌توان از فنرهای رنگی و یا فنر دو تکه استفاده کرد؛ استفاده از رنگ های جذاب برای داخل پایه تقویم رومیزی نیز تاثیر بسیاری در زیبا شدن ظاهر آن دارد. در تقویم رومیزی‌ می‌توان از صحافی‌ چسب سرد و گرم نیز استفاده کرد که تا هزینه‌ی تمام شده‌ی آن نسبت به صحافی فنر کمتر شود.

سفارش تقویم رومیزی

شما می‌توانید با ثبت سفارش تقویم رومیزی خود در صبح آگهی تمامی ویژگی‌های آن را به صورت اختصاصی و منحصر به فرد طراحی کنید. در تقویم رومیزی اختصاصی چاپ لوگو، شعار و اطلاعات تماس شما با توجه به سلیقه و سفارش شما در قسمت‌های مورد نظر چاپ می‌شود. شما می‌توانید سفارش خود را در تیراژ دلخواهتان ثبت کنید. شما می‌توانید انواع تقویم رومیزی و سایر هدایای تبلیغاتی را با کیفیت بی نظیر با قیمتی مناسب از صبح آگهی خریداری کنید. همچنین برای چاپ هدایای تبلیغاتی به وبسایت این مجموعه مراجعه کرده و برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین و کارشناسان فروش در ارتباط باشید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *