چاپ فاکتور
چاپ فاکتور
چاپ فاکتور

فرم سفارش چاپ فاکتور

برای دریافت مشاوره رایگان با ما در تماس باشید :

۰۹۱۹۱۶۵۷۹۱۷-۰۲۱۶۶۳۴۳۵۶۱

چاپ فاکتور

فاکتور سندی تجاری و رسمی است که به عنوان ضمانت خرید توسط فروشنده به خریدار ارائه می‌شود. مجموعه صبح آگهی به عنوان یکی از بهترین مجموعه‌های چاپ دیجیتال و مرکز چاپ فاکتور رسمی،فوری و همچنین چاپ فاکتور ارزان می‌باشد. زمانی که از هر مجموعه‌ای خرید می‌کنیم باید موارد متعددی را در نظر داشته باشیم. یکی از مواردی که خریدمان را تضمین می‌کند گرفتن فاکتور رسمی از فروشنده است. علاوه بر مزایایی که استفاده از فاکتور برای مشتری دارد، استفاده از یک فاکتور زیبا که طراحی خوب و مناسبی دارد می‌تواند برای فروشنده نیز فواید بیشماری به همراه داشته باشد. هر برند به کمک این فاکتور می‌تواند جایگاه خود را در چشم مشتری ثبت کند و حرفه‌ای ظاهر شود. همه این مزایا به کمک چاپ فاکتور رسمی با طراحی منحصر به فرد میسر خواهد بود. اطلاعات مختلفی بر روی فاکتورها چاپ می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به مشخصات فروشنده، مشخصات خریدار، زمان خرید، قیمت کالا و سایر موارد اشاره کرد.

 

خدمات چاپ فاکتور در صبح آگهی

نمونه فاکتورهای چاپ شده

تفاوت چاپ فاکتور رسمی و غیر رسمی

برای تشخیص فاکتور رسمی از فاکتور غیر رسمی کافی است به اطلاعاتی که در آن ذکر شده است، خوب توجه کنید. مهم‌ترین وجه تمایز فاکتور رسمی از نوع غیر رسمی آن فرمت چاپ است. فرمت چاپ فاکتور رسمی طبق استانداردهای سازمان امور اقتصادی و دارایی می‌باشد. اما فاکتورهای غیر رسمی که فقط به منظور آگاه کردن خریدار از اطلاعات خرید خود ارائه می‌شوند، اعتباری در سازمان های امور اقتصادی و دارایی ندارند. فاکتورهای غیر رسمی به طور معمول برای مشتریانی که قصد خرید کالا یا خدمات را برای مصارف شخصی خود دارند، صادر می‌شود. اما فاکتورهای رسمی عموما برای شرکت‌ها و کمپانی‌هایی که می‌خواهند کالا و خدماتی در تعداد بالا و به منظور عرضه خریداری کنند، صادر می‌شود. تشخیص فاکتورهای رسمی از غیر رسمی توسط اطلاعاتی در آن ذکر شده نیز ممکن می‌باشد چرا که فاکتور رسمی اطلاعات کاملی از طرفین معامله، شرایط و نحوه معامله، مبالغ، کالا یا خدمات خرید و فروش شده و همچنین عوارض و مالیات انجام معامله ارائه می‌دهد.

چاپ فاکتور تک نسخه یا چند نسخه

فاکتور ها می‌توانند به صورت تک برگ، دو برگ، سه برگ و یا چهار برگی چاپ شوند که بنا به درخوست مشتری قابل سفارش هستند. متداول‌ترین نوع چاپ فاکتورهای رسمی اغلب به صورت سه برگی است و فاکتورهای غیر رسمی به صورت دو برگی طراحی و چاپ می‌شوند. نکته  جالب‌تر اینکه فاکتورهای چندبرگی براساس رنگ نیز دسته بندی می‌شوند . برگ اول که در اختیار مشتری قرار می‌گیرد سفید رنگ بوده و معمولا از کاغذ ۸۰ گرمی تهیه می‌شود. برگه دوم، سوم و چهارم را نیز به‌طور معمول از رنگ‌های آبی، زرد و صورتی انتخاب می‌کنند. معمولا جنس برگه‌های دوم، سوم  و چهارم نازک‌تر بوده و دارای گرماژ کمتری هستند.

چاپ فاکتور چند رنگ یا تک رنگ

فاکتورهایی که مورد تایید اداره دارایی هستند محدودیتی در زمینه رنگ ندارند و معمولا فاکتورهایی با چاپ تک رنگ،دو رنگ و گاها چهار رنگ می‌توان مشاهده نمود. اما معمولا به منظور صرفه جویی نمودن در هزینه ها،فاکتورها را با چاپ یک رنگ یا دو رنگ تهیه می‎کنند و از فاکتور چهار رنگ زیاد استفاده نمی‌شود. هرگاه فاکتوری را با چاپ یک رنگ یا دو رنگ چاپ می کنند برای هریک از آن ها یک رنگ خاص اختصاص داده می‌شود. تنوع و زیبایی تنها دلیل استفاده از فاکتورهای رنگی نیست بلکه این رنگ ها کاربرد و تقسیم بندی هر برگه را نیز مشخص می کنند. برگه‌ی اول فاکتور برگه‌ای است که به مشتری تحویل داده می‌شود و دارای رنگ سفید است و اغلب از کاغذ ۸۰ گرمی می‌باشد. برگه دوم و سوم را معمولا از بین رنگ های زرد ، آبی ، سبز،صورتی و یا قرمز انتخاب می‌کنند که در اکثر مواقع جنس برگه های دوم و سوم برگه های فاکتور نازک تر از اولی بوده و از گرماژ پایین‌تری برخوردار هستند. موضوع حائز اهمیت دیگر در بحث رنگ فاکتور، توجه به رنگ شماره سریال فاکتور است که طبق قوانین تهیه فاکتور رسمی، این شماره سریال حتما باید به رنگ قرمز باشد. این شماره سریال همانطور که از نامش پیداست، نباید تکراری باشد؛ و روی هر فاکتور باید یک شماره سریال اختصاصی چاپ شود.

الوان در چاپ فاکتور

در اصطلاحات چاپی کاغذ الوان به هر کاغذ رنگی گفته می شود اما وقتی در صنعت چاپ از کلمه الوان استفاده می کنیم در واقع منظور همان کاغذ های رنگی بسیار نازکی است که معمولا برای چاپ فاکتور و یا تراکت از آن‌ها استفاده می‌شود. احتمالا فاکتورهایی که بر روی کاغذ های رنگی مانند سبز ، زرد ، قرمز چاپ شده اند را دیده اید این کاغذها همان کاغذ های الوان هستند .فاکتور  الوان به دلیل قیمت مناسب جزء فاکتورهای پرمصرف و ارزان در بازار محسوب می‌شوند.

فاکتور قبض رسید

فاکتور قبض رسید، برگه‌ای حاوی فهرست و قیمت اجناس فروخته ‌شده ‌است که فروشنده به خریدار ارائه می‌کند. قبض رسید اثبات می‌کند که خریدار پولی در قبال جنس پرداخت کرده و فروشنده آن پول را دریافت کرده‌است. رسید شامل جزئیات تراکنش و انتقال وجه بین فروشنده و خریدار می‌باشد. در همگی کشورهای جهان رسیدها باید دارای تاریخ و ساعت معین باشند.قبض رسید یکی از مهم‌ترین اوراق اداری است که شامل: شماره سریال، تاریخ، توضیحات فیش، نام پرداخت کننده، نام گیرنده، مبلغ دریافتی، امضا و مهر دریافت کننده است.  قبض رسید اغلب دو قسمتی بوده که یک طرف آن مربوط به فرد گیرنده و طرف دیگر مربوط به مشتری یا پرداخت کننده مبلغ است . معمولا قسمت گیرنده کوچک و با منگنه به هم چسبیده است و قسمت مربوط به مشتری با پرفراژ قابل جداسازی آسان است.

سوالات متداول چاپ فاکتور

خدمات طراحی و چاپ فاکتور فروش در صبح آگهی چگونه است؟

اگر قصد طراحی فاکتور به صورت اختصاصی را دارید بهتر است طراحی منحصر به فرد آن را به دست طراحان صبح آگهی بسپارید. طراحان با اطلاع از سلیقه و خواست شما فاکتور شما را شخصی سازی می‌کنند. برای مثال از لوگو و رنگ سازمانی مخصوص شما در آن استفاده می‌کنند. اگر شما قصذ سفارش و خرید فاکتور ارزان و فوری را دارید ، طراحی و سپس چاپ آن را به به صبح آگهی بسپارید تا در بهترین کیفیت و متریال فاکتور شما را چاپ کنند.

تفاوت فاکتور کاربن دار و کاربن لس در چیست؟

فاکتور کاربن لس یا فاکتور NCR نوعی از فاکتور است که کاغذ خود کپی که در سطح زیرین آن کاربن دارد و دیگر نیازی نیست زیر این برگه برای کپی شدن مطالب،کاغذ کاربن قرار داده شود . با استفاده از فاکتورهای کاربن لس نیاز شما به قرار دادن برگه‌ی کاربن برای کپی کردن از بین می‌رود. اما لازم به دکر است که برخی از فاکتورها در بین برگه‌های خود کاربن دارند که به فاکتورهای کاربن دار معروفند.

منظور از الوان در چاپ فاکتور چیست؟

در اصطلاحات چاپی کاغذ الوان به هر کاغذ رنگی گفته می شود اما وقتی در صنعت چاپ از کلمه الوان استفاده می کنیم در واقع منظور همان کاغذ های رنگی بسیار نازکی است که معمولا برای چاپ فاکتور و یا تراکت از آن‌ها استفاده می‌شود. احتمالا فاکتورهایی که بر روی کاغذ های رنگی مانند سبز ، زرد ، قرمز چاپ شده اند را دیده اید این کاغذها همان کاغذ های الوان هستند .فاکتورهای الوان به دلیل قیمت مناسب جزء فاکتورهای پرمصرف و ارزان در بازار محسوب می‌شوند.

برای چاپ فاکتور چه خدماتی ارائه می گردد؟

در چاپ فاکتور باید به عواملی مثل کاغذ فاکتور ( الوان یا کاربن لس بودن)، رنگ مورد استفاده در چاپ ( سیاه و سفید یا رنگی بودن ) ، صحافی فاکتور، نوع شماره(برجسته بودن یا معمولی بودن شماره) بستگی دارد. پس از انتخاب کاغذ مورد نیاز توسط شما (کاربن لس یا کاغذ معمولی)، نوع رنگ چاپ انتخاب می شود که برای هر فاکتور می توان از چاپ فاکتور تک رنگ (سیاه سفید) و یا چاپ فاکتور چهار رنگ (تمام رنگی) استفاده کرد. برای چاپ فاکتور سفارشی می توانید طرح خود را برای ما ارسال کنید و صورت نداشتن طراحی، لوگو و مشخصات شرکت را برای ما ارسال کنید تا طراحان ما فاکتور شما را بصورت اختصاصی طراحی کرده و پس از تایید مشتری فاکتور مورد نظر چاپ شود.

تفاوت قبض رسید و فاکتور فروش در چست؟

درواقع فاکتور میزان و مبلغ بدهی را نشان می دهد اما رسید نشان می‌دهد که کل مبلغ به چه نحوی پرداخت شده است ؛ فاکتور برای ردیابی فروش کالا یا خدمات ارائه شده است ولی رسید مانند سندی برای خریدار عمل می کند اینکه مبلغ پرداخت شده است ؛ از دیگر تفاوت های فاکتور و رسید می توان به این امر اشاره نمود که صدور فاکتور قبل از پرداخت است اما صدور رسید پس از پرداخت است و اینکه فاکتور درخواست پرداخت و رسید تأیید پرداخت است .