هدایا

چاپ نایلون تبلیغاتی

چاپ نایلون تبلیغاتی

چاپ نایلون یا نایلون تبلیغاتی از انواع چاپ ساک دستی تبلیغاتی محسوب می شود که انواع گوناگونی دارد و در نقاط مختلف جهان با روش های متفاوتی به انجام می رسد. در این مقاله به روش هایی که برای انجام این کار در ایران انجام می گیرد می پردازیم و هر یک را به طور جداگانه مورد بررسی قرار می دهیم. در ادامه به انواع نایلون اشاره می نماییم تا بیشتر به آن ها آشنا شویم. چاپ نایلون امروزه بسیار کاربردی می باشد و در صنایع مختلف به کار می رود. مهم ترین روش هایی که امروزه برای انجام این کار صورت می گیرد، عبارتند از:

 1. چاپ سیلک
 2. چاپ فلکسو
 3. چاپ هلیوگراور
 4. و …

چاپ سیلک

این چاپ یک چاپ مستقیم می باشد که بر روی سطوح مختلف قابل انجام می باشد و همانطور که در مقاله چاپ سیلک از دیرباز تا امروز به آن اشاره نمودیم برای چاپ در تیراژ پایین یا بر روی سطوح فلزی بسیار مناسب می باشد. از چاپ سیلک جهت چاپ نایلون نیز استفاده می شود و بسیاری از نایلون های چاپی با کمک این روش تهیه می شوند. دیگر ویژگی های این چاپ عبارتند از:

 1. این چاپ مناسب چاپ تصویر یا نوشته می باشد.
 2. چاپ سیلک در تیراژ پایین و تعداد کم بسیار مناسب می باشد.
 3. چاپ با این روش به صورت تک تک انجام می گیرد.
 4. طرح چاپی باید واضح باشد و شامل نقاط درشت باشد.
 5. بهتر است از رنگ های با فاصله استفاده شود تا آن ها با هم ادغم نشوند.
 6. و …

چاپ فلکسو

چاپ فلکسو نیز یک چاپ مسطح و نسخه ای مدرن از چاپ لترپرس می باشد. این چاپ علاوه بر آنکه جهت چاپ نایلون استفاده می شود در چاپ بر روی سطوح مختلف مانند فلز، آلومینیوم، پلاستیک و … نیز مناسب می باشد. در این چاپ از کلیشه ژلاتینی استفاده می شود و غالبا این کلیشه 6 رنگ می باشد. این کلیشه به کلیشه دیجیتال نیز معروف می باشد. از آنجا که کلیشه های فلکسو ماندگاری بالایی دارند برای چندین چاپ مورد استفاده قرار می گیرند و در چاپ های مجدد نیاز به ساخت مجدد کلیشه نمی باشد.

چاپ هلیوگراور

در مقاله چاپ هلیوگراور که به صورت دو پارت در این سایت منتشر گردید به معرفی این چاپ پرداختیم و انواع آن را مورد بررسی قرار دادیم. در این مقاله و در این بخش به ارتباط این چاپ و چاپ نایلون می پردازیم و از تکرار مکررات می گذریم. چاپ هلیوگراور یک چاپ ایده آل در تیراژ بالا می باشد. لذا از این چاپ همواره جهت چاپ در تیراژ خیلی بالا استفاده می شود. این چاپ دارای کلیشه ای به شکل سیلندر می باشد که امکان چاپ در تیراژهای بسیار بالا را فراهم آورده است. لذا استفاده از آن در چاپ نایلون های انبوه بسیار مقرون به صرفه می باشد. چاپ هلیوگراور یک چاپ ارزان و با کیفیت می باشد. از این رو چاپ انواع نایلون های کاربردی و پر مصرف با این روش انجام می گیرد.

انواع نایلون

نایلون ها امروزه به شکل های مختلف تولید می شوند و چاپی که روی آن ها انجام می گیرد علاوه بر زیبایی که به آن ها می بخشد باعث می شود این نایلون ها دارای هویتی منحصر به فرد شوند. نایلون انواع بسیار گوناگونی دارد که در سایز و رنگ های متنوع به تولید می رسند. اما کاربردی ترین نابلون هایی که امروزه مورد استفاده عموم قرار می گیرند عبارتند از:

 1. نایلون شیرینگ
 2. نایلون استرچ
 3. نایلون حبابدار
 4. نایلون چاپی و تبلیغاتی
 5. نایلون عریض
 6. و …

نایلون شیرینگ

نایلون شیرینگ نوعی نایلون چاپی می باشد که در صنایع بسته بندی به کار می رود و از آنجا که این نایلون بسیار کاربردی می باشد روزانه بیش از 20 تن از آن تولید می گردد.

نایلون استرچ

نایلون استرچ یکی دیگر از محصولات در زمینه چاپ نایلون می باشد که چاپ آن از اهمیت بالایی برخوردار است. این نایلون ها مانند سایر محصولات استرچ از قابلیت کششی بالایی برخوردار می باشند. نایلون استرچ جهت بسته بندی محصولات به صورت پالت و مجزا مورد استفاده قرار می گیرد. دیگر ویژگی های این نایلون ها عبارتند از:

 1. ظرافت کششی بالا
 2. چسبندگی و شفافیت
 3. مقاوم در برابر نور خورشید
 4. رنگی و مات بودن فیلم استرچ
 5. و …

نایلون حبابدار

نایلون های حبابدار عموما جهت بسته بندی محصولاتی به کار می روند که احتمال شکستن آن ها بالا می باشد. این نایلون ها مانند ضربه گیر عمل می نمایند و باعث می شوند اجسام بسته بندی شده با آن ها سالم بمانند. این نایلون ها به صورت چاپ دار، ساده و رنگی تولید می شوند. نایلون حبابدار جهت بسته بندی ظروف شکستنی بسیار مفید می باشد.

نایلون چاپی

نایلون چاپی یکی از نایلون های بسیار پرطرفدار می باشد. چاپ نایلون چاپی یک فرایند به صرفه و اقتصادی می باشد و با توجه به کاربرد این نایلون ها ابزاری مناسب جهت تبلیغات به حساب می آیند. نایلون چاپی یا تبلیغاتی همان نایلون هایی می باشند که اغلب کاسبان و تاجران برند خود را روی آن ها چاپ می نمایند و با توجه به استفاده ای که مخاطبان از این نایلون ها دارند. به صورت خودکار برند آن ها را نیز تبلیغ می نمایند. این نایلون ها در واقع یکی از تاثیرگذارترین ابزارهای بازاریابی در جوامع شهری به حساب می آیند.

نایلون عریض

نایلون های عریض که در صنایع چاپ نایلون و مشتقات آن تولید می شوند عموما با منظور های خاصی تولید شده و در صنایعی مانند بهداشتی، کشاورزی و گلخانه ای به کار می روند. این نایلون ها جهت مصارف گلخانه ای با عرض یک تا 12 متر و ضخامت 100 الی 600 میکرون تولید می شوند. همچنین جهت کاربرد در کشاورزی و سایر صنایع عرض آن از یک متر تا 8 متر می باشد و ضخامت آن 20 الی 800 میکرون می باشد. جنس این نایلون ها عموما پلی التیلن می باشد. نایلون عریض دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشد که غالبا با توجه به سفارش مشتری عرضه می گردند. مهم ترین این ویژگی ها عبارتند از:

 1. تنظیم دما
 2. اشعه ماوراء بنفش
 3. ضد شبنم
 4. دو لایه یا سه لایه بودن
 5. یووی داشتن
 6. و …

رنگ در چاپ نایلون

چاپ نایلون با رنگ های مختلفی قابل انجام می باشد اما در روش های مختلف بهتر است از رنگ متناسب با آن ها استفاده شود. به طور نمونه از رنگ های پلاستیکی جهت چاپ بر روی پارچه استفاده می شود و چاپ بر روی مواد پلاستیکی و نایلون ها با رنگ های PE و PP انجام می گیرد.

ساک و نایلون های تبلیغاتی

ساک دستی پلاستیکی دارای ویژگی هایی می باشد. اکنون به ویژگی های این نایلون ها و موارد استفاده آن ها می پردازیم. هدف از چاپ این نایلون ها همان طور که از نامشان پیداست، رسیدن به اهداف تبلیغاتی می باشد. اصولا بر روی این نایلون ها نام کسب و کار، برند، نشانی و تلفن صاحب برند چاپ می شود. این نایلون ها از آن جا که چندین بار توسط مخاطبان مورد استفاده قرار می گیرند ابزاری کارآمد در زمینه تبلیغات می باشند و به دلیل هزینه پایینی که برای تهیه آن ها صرف می شود به عنوان یک تبلیغ به صرفه قلمداد می شوند. در واقع شما با چاپ نایلون تبلیغاتی می توانید با هزینه ای اندک تبلیغاتی گسترده را به راه بیاندازید.

ساک های تبلیغاتی نیز که جنسی پارچه مانند دارند به مانند نایلون های تبلیغاتی می باشند و بستری آماده جهت تبلیغات در اختیار شما قرار می دهند. به انواع این ساک های پارچه ای و ویژگی های آن ها در مقاله های آتی خواهیم پرداخت و در این مقاله به بیان جزئیاتی از نایلون های تبلیغاتی می پردازیم که در انواع گوناگونی تولید و عرضه می شوند.

مزیت نایلون تبلیغاتی

نایلون تبلیغاتی یک ابزار قدرتمند در تبلیغات به حساب می آید. در واقع چاپ نایلون تبلیغاتی دارای ویژگی و مزیت های متعددی می باشد که در اینجا به برخی از آن ها اشاره می نماییم:

 1. انتشار نام و برند شما در سطح شهر
 2. استفاده مجدد از نایلون های مزین به برند شما توسط مخاطب
 3. ایجاد حس رضایت در مخاطب
 4. بالا بردن اعتماد مخاطبان و مشتریان
 5. استفاده تبلیغاتی از این نایلون ها
 6. ارزان ترین شیوه تبلیغاتی
 7. درج راه های دسترسی به شما در آن ها
 8. قابل استفاده در کلیه مکان های عمومی و مراکز خرید
 9. و …

انواع نایلون ها

چاپ نایلون تبلیغاتی همانطور که اشاره نمودیم در انواع گوناگونی انجام می گیرد. معروف ترین نایلون هایی که امروزه مورد استفاده عموم می باشد به نایلون های دسته دار رنگی مشهور می باشند که خود در طیف گسترده ای از تنوع تولید می شوند. این نایلون ها دارای جنس های گوناگونی می باشند و از لحاظ رنگ بندی تقریبا در هر رنگی قابل تولید می باشند. مهمترین و پرکاربرد ترین این نایلون ها عبارتند از:

 1. نایلون دسته موزی
 2. نایلون دسته تقویت
 3. نایلون دسته رکابی معمولی
 4. نایلون دسته رکابی آج دار
 5. نایلون دسته دار بغل کاست دار
 6. نایلون دسته دار زیر کاست دار
 7. و …

تمام نایلون های فوق در راستای تبلیغاتی تولید می شوند و بستری برای چاپ و تبلیغات به شمار می روند. هر یک از این نایلون ها برای خود کاربردی دارد که باعث شده است از آن ها در مکان های متعددی استفاده شود. به طور نمونه این نایلون ها در  فروشگاه ها، کتاب فروشی ها، سوپر مارکت ها، میوه فروشی ها، لباس فروشی ها و .. استفاده می شوند. در واقع کاربرد اصلی این نایلون ها حمل کالا می باشد و این کالا هر چیزی می تواند باشد.

ظرفیت نایلون تبلیغاتی

کیسه های پلاستیکی در سایز و طرح های گوناگونی تولید می شوند و رنگ های به کار رفته در آن ها از تنوع و مرغوبیت بالایی برخوردار می باشد. رنگ و طرح نایلون تبلیغاتی با توجه به سفارش و نیاز مشتری انتخاب می شود و پس از چاپ در اختیارش قرار می گیرد. نکته دیگری که باعث تمایز نایلون های چاپی از یکدیگر می شود ظرفیت جرمی آن ها می باشد. این پارامتر مربوط به وزنی می باشد که این کیسه ها قادر به تحمل آن می باشند. کاملا واضح است که عوامل مختلفی می توانند در این فاکتور تاثیر گذار باشند و باعث شوند یک نایلون تبلیغاتی وزن بیشتری را تحمل نماید. در ادامه به برخی از این عوامل اشاره می نماییم:

 1. نوع دسته
 2. نحوه اتصال دسته به نایلون
 3. سایز نایلون
 4. متریال اولیه نایلون
 5. مقدار ناخالصی در مواد اولیه
 6. دوخت یا نحوه اتصال دسته
 7. و …

نایلکس

نایلکس نوع دیگری از تولیداد صنایع پلاستیکی می باشد که امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به شباهت عمده ای که بین نابلکس و نایلون ها وجود دارد تصمیم داریم در این مقاله با آن ها آشنا شویم تا وجه تمایز این ابزار با نایلون های تبلیغاتی مشخص گردد. در واقع نایلکس ها غالبا از فیلم یا نوارهایی از جنس پلی اتیلن تولید می شوند و این نوارها دارای ویزگی های زیر می باشند:

 1. بسیار نازک و انعطاف پذیر می باشند.
 2. عموما غیر شفاف می باشند.
 3. چاپ بر روی ان ها دشوار است و غالبا انجام نمی گیرد.
 4. مقاومت بالایی در دماهای پایین دارند.
 5. در دمای انجماد شکسته نمی شوند.
 6. مصرف سالانه نایلکس در ایران و کشور های خاور میانه بسیار بالا می باشد.
 7. این میزان مصرف مضرات زیادی را به همراه دارد.
 8. و …

کاربرد

نایلکس هایی که امروزه تولید می شوند مانند نایلون ها بسیار کارآمد می باشند و استفاده های زیادی از آن ها صورت می گیرد. در واقع همان طور که چاپ نایلون تبلیغاتی مزایای زیادی به همراه دارد تولید نایلکس نیز بی مورد نمی باشد و از آن استفاده های زیادی صورت می گیرد. در ادامه این بخش برخی از کاربرد های نایلکس را مرور می نماییم:

 1. بسته بندی وسایل بزرگ و با حجم بالا
 2. بسته بندی لوازم خانه و آشپزخانه
 3. بسته بندی اشیاء کوچک و کم حجم
 4. بسته بندی ظروف و لوازم تزئینی
 5. بسته بندی مواد غذایی و خوراکی
 6. بسته بندی کنسرو ها و اغذیه آماده
 7. در گلخانه ها و کشاورزی
 8. به عنوان پوشش و مانع از سرما و گرما
 9. ب عنوان پوشش های ضد اشعه در آزمایشگاه ها
 10. جهت پرورش برخی باکتری ها و آنتی بیوتیک ها در آزمایشگاه
 11. و …

تفاوت نایلون با نایلکس

با توجه به مطالبی که در این مقاله و پارت اول آن به آن ها پرداختیم، چاپ نایلون تبلیغاتی با اهدافی مشخص انجام می گیرد و نایلکس نیز با آن که اهداف تبلیغاتی و چاپی را دنبال نمی کند اما مزایای و کاربرد هایی دارد که استفاده از آن در این دوران بسیار رواج یافته است. در این بخش به مهم ترین و عمده ترین تفاوت های این دو وسیله که شباهت های زیادی با هم دارند می پردازیم:

 1. نایلون ها عموما براق و شفاف می باشند.
 2. نایلکس ها بر خلاف نایلون ها مات و کدر هستند.
 3. شکنندگی نایلون کمتر از نایلکس می باشد.
 4. چاپ روی نایلکس چاپ کم کیفیت پی وی سی می باشد.
 5. چاپ روی نایلون عموما چاپ فلکسو، گراور و یا سیلک می باشد.
 6. نایلون ها راحت تر تا می شوند.
 7. سر و صدای نایلون کمتر از نایلکس می باشد.
 8. نایلکس ها غالبا در تولید کیسه های دسته رکابی استفاده می شوند.
 9. و …
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *