هدایا

معرفی کامل انواع جلد سررسید و خدمات آن‌ها

جلد سررسید

برای سفارش و خرید سررسید، یکی از پرطرفدارترین هدایای تبلیغاتی در سال نو، یکی از مسائل مهمی که خریداران سررسید باید به آن اشراف کاملی داشته باشند جلد سررسید است.  سفارش دهندگان سررسید باید بدانند که چه نوع جلد و با چه رنگ و جنسی و همچنین چه خدماتی را می خواهند. در این مقاله که توسط تیم تحقیقاتی صبح آگهی صورت گرفته است، قصد داریم مطالبی را در خصوص جلدهای مختلف سررسید و خدمات تبلیغاتی که می‌تواند روی آن‌ها آنجام شود را برای شما بیان کنیم. سررسیدها در اجناس گوناگونی همچون چرم مصنوعی، گالینگور، سلفون و … دارد که با توجه به سلیقه و بودجه‌ی خود می‌توانید از بین آن‌ها انتخاب کنید.سعی کردیم در این محتوا جلدهای مختلف سررسید را همراه با مزایا و معایب هریک از آن‎ها برای شما بیان کنیم و تنوع و تفاوت های هریک از این جلدها را به طور کامل بیان کنیم.

جلد سررسید چرم مصنوعی

چرم مصنوعی یکی از اجناس پرطرفدار در طراحی جلد سررسید است که مشابه چرم طبیعی است با این تفاوت که قیمت چرم مصنوعی نسبت به چرم طبیعی بسیار کمتر است و نسبت به سایر جنس جلدهای سررسید از تنوع رنگ و طرح بیشتری برخوردار است. عموما تولید کنندگان سالنامه، مدل‌های به روز چرم مصنوعی را برای تولید سالنامه های عمومی خود به کار می برند ولی شرکت ها نیز می توانند برای سفارش اختصاصی سررسید با تیراژهای بالا ( عموما از 1000 عدد بیشتر ) از طرح و رنگ دلخواهشان ( رنگ سازمانی مجموعه ) استفاده کنند. تنوع بالای رنگ، قیمت مناسب و همچنین استفاده از بافت های ریز و درشت و همچنین امکان انتخاب براق یا مات بودن جلد، سبب شده است تا چرم مصنوعی به عنوان بیشترین جنس در تولید جلد سررسید و سالنامه انتخاب شود.

بهتر است برای سفارش خود از چرم مصنوعی با کیفیت استفاده کنید چرا که چرم مصنوعی بی کیفیت اگرچه در ابتدا ظاهر مناسبی دارد اما در طولانی مدت و با استفاده مداوم پوسته پوسته می‌شود و قابلیت جذب کافی چسب را ندارد و همین امر سبب می شود تا از مقوای زیر آن جدا شده و اصطلاحا باد کند. صبح اگهی چرم مصنوعی مورد استفاده خود را به صورت سفارشی تولید و یا وارد می‌کند که بتواند کیفیت کافی را در تولید سررسید و سالنامه ارائه کند.

درج لوگو روی جلد چرم مصنوعی

حک لوگو روی جلد چرم مصنوعی سررسید به صورت داغکوب ، طلاکوب ، پلاک فلزی و یا لیزر انجام می شود. عمومی ترین حالت درج لوگو روی جلد چرم مصنوعی به صورت استفاده از پلاک فلزی می باشد زیرا جلوه شکیل تری به سررسید می دهد. همچنین استفاده از داغکوب روی جلد چرم مصنوعی سررسید به دلیل عدم تغییر رنگ چندان کاربرد ندارد چرا که فقط فرورفتگی ایجاد می کند.

جلد سررسید ترمو

ترمو یا همان ترمو چرم، نوعی چرم مصنوعی است با این تفاوت که جنس جلد ترمو از چرم مصنوعی کمی نازک‌تر بوده و اما کیفیت بالاتری دارد . همچنین قیمت ترمو نیز نسبت به چرم مصنوعی بیشتر است. تفاوت عمده ترمو و چرم مصنوعی در این است که ترمو نسبت به حرارت واکنش نشان داده و تغییر رنگ می دهد. از همین قابلیت جهت درج لوگو به صورت داغکوب روی جلد ترمو استفاده می شود. بنابرین زمانی که لوگو و یا هر طرح دیگری را به صورت داغی روی جلد ترمو سررسید حک می کنند، جلد با تغییر رنگ سطح داغی خورده همراه می شود و طرح یا لوگوی مورد نظر جلوه بهتری پیدا می کند.

جلد سررسید ترمو

یکی از مهمترین عامل بررسی کیفیت ترمو، میزان تغییر رنگ آن هنگام داغی خوردن است. بنابراین اگر ترمو بی کیفیت باشد بعد از داغی خوردن به میزان کمتری تغییر رنگ داده و جلوه‌ی لوگو یا طرح داغی خورده روی جلد کمتر می شود.

درج لوگو روی جلد ترمو

درج لوگو روی جلد ترمو سررسید عمدتا از روش داغکوب استفاده می‌شود، علت این امر هم خاصیت تغییر رنگ ترمو در هنگام داغی خوردن است. البته می‌توان درج لوگو روی جلد سررسید ترمو را به صورت پلاک و طلاکوب نیز انجام داد؛ اما اگر شما قصد دارید لوگوی خود را به روشی غیر از داغکوب انجام دهید حتما از چرم مصنوعی به جای ترمو استفاده کنید چون ظاهر چرم مصنوعی مشابه ترمو می‌باشد با این تفاوت که قیمت چرم مصنوعی نسبت به ترموو خیلی کمتر است.

جلد چرم طبیعی

جلد چرم طبیعی در تولید سررسیدهایی با تیراژ زیاد مورد استفاده قرار نمی‌گیرد و بیشتر برای مواقعی که به دنبال چاپ سررسید اختصاصی در تعداد کم هستید معمولا از این جلد استفاده می‌شود. چراکه استفاده از این جلد قیمت بسیار زیادی خواهد داشت در نتیجه افراد در تیراژ بالا از این مدل استفاده نخواهند کرد. اگر شما قصد استفاده از این جلد را دارید علاوه بر نفیس بودن و زیبایی فوق العاده ای که چرم طبیعی دارد دوام و ماندگاری بسیار زیادی در مدت زمان طولانی خواهد داشت. اگر قصد خرید هدیه‌های نفیس برای افراد خاصی را دارید می‌توانید از چرم طبیعی برای چاپ سررسید اختصاصی خود استفاده کنید.

درج لوگو روی چرم طبیعی

روی چرم طبیعی هم همانند چرم مصنوعی به شیوه‌های مختلفی می توان لوگوی سازمانی را حک کرد از جمله شیوه‌های پلاک ، نقره کوب ، طلا کوب ، چاپ سیلک روش داغی را می‌توان استفاده کرد.

جلد سررسید گالینگور

گالینگور که یکی دیگر از اجناس پرطرفدار در جلد سررسید می‌باشد درواقع یک لایه کاغذی است که روی آن لایه‌ای از پی وی سی لمینیت می‌شود و از نظر بافت، رنگ و کیفیت تنوع زیادی دارد. یکی از دلایل طرفداری از این جنس قیمت مناسب‌تر آن نسبت به چرم مصنوعی و ترمو می‌باشد  اما گفتنی است که ضخامت گالینگور نسبت به چرم و ترمو کمتر بوده ( نازکتر می باشد ) و به دلیل سازگاری با انواع چسب، در تولید جلد سررسید و سالنامه و همچنین گاها پایه‌های تقویم رومیزی استفاده می‌شود. کیفیت گالینگورهای موجود در بازار خیلی متفاوت است ولی عمدتا نمونه وارداتی گالینگور خیلی با کیفیت‌تر می باشد، گالینگور بی کیفیت معمولا از محل باز و بسته شدن پاره می شود. صبح آگهی به دلیل طرفداران زیادی که این جنس سررسید دارد، هر سال بخشی از تولیدات سررسید خود را به تولید سررسید با جلد گالینگور اختصاص می دهد.

درج لوگو روی جلد گالینگور

انوع روش های حک کردن لوگو بر روی جلد گالینگور قابل اجرا می‌باشداز جمله روش های داغی، طلاکوب، چاپ سیلک ، نقره کوب و پلاک ولی از شیوه لیزر به دلیل جنس خاص گالینگور نمی توان استفاده کرد. تنوع حک لوگو برروی این جلدها می‌تواند یکی از بااهمیت‌ترین مزایای این جنس باشد و این مدل جلد دست شما را در هنگام حک لوگو کاملا باز می گذارد.

جلد سررسید سلفونی

جلد سلفونی بیشتر برای تولید سالنامه های اختصاصی استفاده می شود(سالنامه هایی با تیراژ بالا تر از 1000 عدد). روش تولید جلد سلفونی به این صورت است که طرح اختصاصی مشتریان محتر مپس از طراحی به روش چاپ افست بر روی کاغذ 135 یا 150 گرم گلاسه به صورت تمام رنگی چاپ شده و سپس روی این کاغذ یک لایه سلفون اضافه می شود که باعث استحکام کاغذ می‌شود تا دچار پارگی و زدگی نشود و مقاومت آن بالا رود. مزیت اصلی جلد سلفونی این است که هر طرح خاصی را میتوان به صورت 4 رنگ (تمام رنگی) روی آن چاپ کرد و سپس از یک لایه سلفون جهت مقاومت بیشتر استفاده میشود. ضمنا میتوان از خدمات تکمیلی نظیر طلا کوب ، نقره کوب ، یووی موضعی و برجسته سازی برای جلوه بهتر جلد سلفونی استفاده کرد.

سررسید با جلد سلفونی

کیفیت جلد سلفونی سررسید تا حدود بسیار زیادی به کیفیت چاپ و خدمات پس از چاپ آن بستگی دارد. لذا قبل از سفارش این نوع جلد، حتما از توانایی تولید کننده در اجرای با کیفیت چاپ 4 رنگ اطمینان حاصل نمایید. همچنین پوشش سلفون روی چاپ نیز باید با کیفیت مناسبی اجرا شود تا از مواردی مانند ایجاد لکه خصوصا در نواحی تیره جلوگیری شود. طراحی جلد سلفون مهمترین بخش در این خصوص است به طوریکه با در نظر گرفتن فضای روی کار، پشت کار و عطف سررسید پس از تولید دقیقا در جای خود قرار گیرد. همچنین اگر تمایل دارید از خدمات تزئینی مانند یو وی موضعی و یا طلاکوب و نقره کوب بر روی سررسید خود استفاده کنید، کیفیت اجرای این موارد نیز تاثیر بسزایی بر ظاهر سررسید تولیدی خواهد داشت.

 درج لوگو روی جلد سلفون

رایج ترین شیوه حک لوگو بر روی جلد سلفون، چاپ مستقیم آن بر روی کاغذ گلاسه می باشد. گرچه شما می‌توانید از سایر شیوه‌های طلاکوب و نقره کوب و حتی یووی موضعی برای حک لوگو بر روی جلد سلفونی بهره بگیرید. ولی باید سعی کنید قبل از کشیدن سلفون این مرحله طلاکوب و نقره کوب را پیاده بکنید زیرا این کار سبب ماندگاری بیشتر طلاکوب و نقره کوب شما می‌شود.

جلد سررسید جیر

این نوع جلد سررسید با عنوان تخصصی اشبالت در بازار شناخته می‌شود.جلد جیر از نظر ظاهر بسیار شبیه به جیر طبیعی می‌باشد و چون قابلیت رنگ کردن را دارد ، از تنوع بالایی برخوردار است. جلد جیر به دلیل ظاهری متفاوت و فانتزی، دارای طرفداران زیادی در میان سفارش دهندگان سالنامه می باشد.کیفیت جنس جیر اغلب برای مصرف کننده نهایی قابل ارزیابی نمی باشد، اما یکی از فاکتورهای جیر باکیفیت ، میزان تراکم پرزهای آن است. یعنی هرچقدر تراکم پرزهای جیر مصنوعی بیشتر باشد، کیفیت آن مرغوب‌تر است و بالعکس. تراکم پرزهای جیر بی کیفیت در نواحی مختلف کمتر یا بیشتر است. همچنین چسب استفاده شده در مرحله جلد چسبانی نیز ممکن است از جیر بی کیفیت عبور کرده و بر روی جلد سالنامه لکه های تیره ایجاد کند.

درج لوگو روی جلد جیر

رایج‌ترین شیوه‌ حک لوگو روی این جلدها به شیوه لیزر می‌باشد چراکه جلد جیر پس از لیزر تغییر رنگ می‌دهد و جلوه‌ی زیبایی به سررسید شما می‌بخشد. با این حال می‌توانید از پلاک‌های مولتی استایل و چاپ سیلک روی جلد جیر نیز استفاده کنید. علت این که پلاک فلزی را برای جلد جیر سررسید پیشنهاد نمی‌کنیم این است که به دلیل پرزهای جنس جیر پلاک گاها جدا می‌شود و معمولا برای سفارش پلاک از نوع پلاک لب خم یا چسب قوی تر استفاده کنید.

جمع بندی

ما سعی کردیم در این مقاله جلدهای مختلف سررسید و تمامی نکاتی که درباره هر یک از این جلدها ممکن است برای هر سفارش دهنده‌ای پیش بیاید را به طور کامل بیان کنیم  و امیدواریم با خواندن این مطالب به راحتی بتوانید یک انتخاب بسیار خوبی برای سررسیدهایتان داشته باشید تا علاوه بر زیبایی کیفیت مناسبی در جلد سررسید سفارش داده شده مشاهده کنید. هریک از جلدهای مختلف سررسید مزایا و معایب مخصوص به خودش را دارد و بهتر است شما بطور کامل همه این موارد را بخوانید و براساس سلیقه و بودجه‌، سفارش خود را در مجموعه‌ی صبح آگهی ثبت کنید. شما می‌توانید برای مشاهده، کسب اطلاعات و سفارش انواع سررسید ارزان و با کیفیت با مشاورین صبح آگهی نیز در تماس باشید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *