هدایا

در طراحی صفحات داخلی سررسید به چه نکاتی توجه کنیم؟

طراحی صفحات داخلی سالنامه

طراحی سررسید برای کسب و کارها، یکی از شیوه‌های تبلیغاتیپرکاربرد برای معرفی هر برندی به مخاطبان محسوب می‌شود. شاید این سوال برای شما نیز پیش آمده باشد که چگونه چاپ سررسید تبلیغاتی و تقویم اختصاصی یک شیوه تبلیغاتی موثر برای مجموعه‌هاست؟ برای پاسخ دادن به این سوال، در ابتدا بهتر است بدانیم سررسید چیست؟منظور از سررسید، همان دفترچه ای است که در آن تاریخ و رویداد‌های مهم کل سال چاپ می‌گردد. حال به این سوال پاسخ می‌دهیم که چرا چاپ کردن انواع سررسید که در آن‌ها لوگو و اطلاعات یک برند چاپ شده، می‌تواند در تبلیغات و بازاریابی موثر باشد؟معمولا بسیاری از افراد، کارهای روزمره یا قرارهای مهم خود را در آن یادداشت می‌کنند و تکرار این مسئله سبب می‌شود تا نام و لوگوی برند در ذهن مخاطب ماندگار شود. در ادامه بررسی می‌کنیم که طراحی صفحات سررسید اختصاصی و عمومی به چه صورت و حاوی چه اطلاعاتی است.

طراحی سررسید عمومی

اکثر تولیدکنندگان سررسید با توجه به نیاز و سلیقه مشتریان و سوابق تولیدات خود، چندین مدل سررسید را جهت ارائه عمومی تولید میکنند. گفتنی است که مشتری خام سررسیدها، مصرف‌کنندگان نهایی نیستند بلکه شرکت‌های تبلیغاتی با خریدسررسید عمومی خام، خدمات مربوط به سفارشی‌سازی را مطابق سلیقه‌ی مشتری انجام داده و به مشتری نهایی تحویل می‌دهند. لازم به ذکر است که میزان تغییراتی که در سررسیدهای عمومی اعمال می‌شود به دلیل وجود مشکلات فنی و صرفه‌ی اقتصادی، محدود هستند و امکان هر یک از تغییرات بر اساس تیراژ مورد نظر مشتری تغییر می‌کند. شما می‌توانید برای سررسید عمومی خود از انواع جلدهای سررسید استفاده کنید که سررسید چرم یکی از پرطرفدارترین در بین آن‌هاست. عملیات سفارشی سازی در سررسیدهای عمومی شامل:

  • حک لوگو و اطلاعات به صورت داغکوب، طلاکوب و یا پلاک روی جلد سررسید
  •  اضافه کردن لت اختصاصی به اول یا آخر سررسید
  • آستر بدرقه اختصاصی
  • چاپ روبان جداکننده‌ی اختصاصی

طراحی سررسید اختصاصی

سررسید اختصاصی کاملا با ویژگی‌ها، اطلاعات و سلیقه مورد نظر سفارش دهنده طراحی و چاپ می‌شود. بیشتر مدیران مجموعه‌هاسعی دارند برای سال نو، سالنامه‌های اختصاصی سفارش دهند، چرا که هزینه آن‌ها در تیراژ بالا بسیار به صرفه خواهد بود. سررسید اختصاصی می‌تواند صرفا یک تقویم باشد و یا قسمتی از آن را پوشش دهد. سررسیدها در قطع‌های متنوعی مانند خشتی، رقعی، اروپایی، پالتویی، رحلی، وزیری تولید شوند. برای سررسیدهای اختصاصی می‌توانید از انواع جلدهای متنوع سررسید در جنس‌های گوناگون استفاده کنید. روی جلد این سررسیدها می‌توان با استفاده از داغکوب، طلاکوب و یا پلاک تبلیغات را انجام داد.

طراحی و چاپ صفحات داخلی سررسید اختصاصی

طراحی صفحات داخلی سررسیدها همیشه یکسان نیست و با توجه به کاربرد آن و سلیقه‌ی سفارش دهنده قابل تغییر است.

روزشماری صفحات سررسید

اولین ویژگی که می‌توانآن را برحسب نیاز و کاربرد تغییر داد، صفحه‌بندی سررسیدها بر اساس روزشماری است که بر این اساس سررسیدها به انواع روزشمار، هفته شمار، ماه شمار، پنجشنبه و جمعه باهم تقسیم می‌شوند. اغلب افراد سررسید روزشمار را انتخاب می‌کنند چراکه فضای بیشتری برای یادداشت در اختیار دارند. کارمندان که در روزهای جمعه تعطیل هستند و روزهای پنجشنبه ساعات کمتری مشغول به کارند، اغلب از سررسید پنجشنبه و جمعه باهم استفاده می‌کنند.

اطلاعات صفحات داخلی

مقدمه اولین بخش موجود در هر سررسید تبلیغاتی است. در مقدمه می‌توانید تاریخچه‌ای از شرکت و مجموعه‌ی خود را به طور مختصر برای مخاطب بیان کنید. همچنین از بیان دست آوردها و پیشبردهای هدف شرکت خود غافل نشوید. در قسمت مقدمه سالنامه می‌توانید تصاویری گلچین شده و با کیفیت از سازمان و خدمات خود را قرار دهید. راه‌های ارتباطی مثل ایمیل و آدرس شبکه های اجتماعی خود برای برقراری ارتباط را فراموش نکنید.بخش دوم یک سالنامه به تقویم یا همان تاریخ ها و مناسبت های تاریخی اختصاص دارد. برای طراحی این قسمت می‌توانید از لوگوی خود و طراحی مخصوص به شرکت استفاده کنید. در این بخش حتما از فونت‌های زیبا و خوانا و رنگ‌های مناسب استفاده کنید. در این صفحات می‌توانید لوگو را به صورت واتر ماک نیز قرار دهید.
بخش سوم می‌تواند به یادداشت شماره تلفن اختصاص یابد تا افراد شماره تلفن های ضروری را یادداشت کنند. این بخش می‌تواند به طور کامل حذف شود چرا که به دلیل پیشرفت تکنولوژی این قسمت قابلیت خود را از دست داده است. بخش چهارم که معمولا جایگزین بخش سوم می شود قسمتی برای یادداشت های بسیار مهم است که برای مطالب و ایده‌ها در نظر گرفته می‌شود.

لت تبلیغاتی سررسید

لت سررسید صفحاتی از جنس کاغذ گلاسه هستند که به صورت ۴ رنگ چاپ شده و به ابتدا، وسط یا انتهای سررسید اضافه می‌شوند. طرح چاپ شده روی لت گلاسه می‌تواند حاوی اطلاعاتی در مورد برند سفارش دهنده سررسید، خدمات ارائه شده توسط وی، معرفی محصولات و یا آگهی‌های جذاب گرافیکی باشد. علاوه بر کاربرد لت سررسیدهای اختصاصی برای تبلیغات، برخی از تولیدکنندگان سررسید از لت‌ها به عنوان تزئین نیز استفاده می‌کنند.

نکات مهم در طراحی صفحات داخلی سررسید

سررسید باید به گونه ای طراحی شود که جلوه بصری جذابی داشته باشد تا بتواند مخاطب را جذب کند، در ذهن آن ماندگار شود و بتواند کسب و کار شما را در بهترین حالت ممکن به مخاطب معرفی کند. شما باید در هنگام طراحی سررسید توجه کنید که طراحی سررسید شما مرتبط با کسب و کار شما باشد. برای آنکه سررسید شما چشمان مخاطب را اذیت نکند بهتر است از کاغذهای با کیفیت در رنگ‌های روشن استفاده کنید. در سررسید خود شعار و پیام تبلیغاتی خود را حتما به مخاطب منتقل کنید. از فونت‌های ساده، خوانا و زیبا استفاده کنید. از لوگوی برند خود حتما در صفحات و روی جلد حتما استفاده کنید. استفاده از تصاویر با کیفیت مربوط به کسب و کار خود را فراموش نکنید تا یک سررسید لاکچری به مخاطبان خود هدیه دهید.

شرکت طراحی سررسید

معمولا دغدغه بسیاری از صاحبان مشاغل و مدیران هنگام طراحی و چاپ سررسید، انتخاب یک شرکت حرفه‌ای برای طراحی است. یک شرکت طراحی باید دارای چه ویژگی‌هایی باشد که بتوان کار طراحی صفحات داخلی سررسید اختصاصی را به آن سپرد؟ این مجموعه باید دارای تجربه کافی در زمینه طراحی و امور چاپی بوده و یک تیم طراحی متخصص و حرفه‌ای داشته باشد. این تیم باید از ابزارهای تصویرسازی حرفه‌ای و بروز استفاده نماید و سپس طرح لایه باز سررسید را به مشتری تحویل دهد. این شرکت باید نسبت به قراراداد احساس مسئولیت کرده و سفارش را در موعد مقرر به مشتری تحویل دهد.یکی از نکات مهم در انتخاب شرکت تبلیغاتی مناسب این است که محصولات تعرفه و هزینه مناسبی در کنار کیفیت خوب داشته باشند و دیگر مشتریان از خدمات آن رضایت کامل داشته باشند.

خدمات طراحی سررسید

همانطور که در قسمت‌های بالایی گفتیم تکرار یک مسئله یا مشاهده هر روز آن، سبب ماندگاری در ذهن می‌گردد. سررسید نیز از جمله ابزارهای تبلیغاتی مهم برای مجموعه‌ها بوده که تصویر و دیگر مشخصات برند بر روی جلد و صفحات آن چاپ می‌شود و به عبارتی هر روز این مشخصات برای مخاطب تکرار می‌شود. زیرا معمولا افرادی که از آن به خوبی استفاده می‌کنند، تقریبا هر روز سررسید را مشاهده می‌کنند که همین موضوع باعث به خاطر سپردن نام و لوگوی برند در ذهن مخاطبان و ترغیب آن‌ها می‌شود.خدمات ساخت سررسید را می‌توان شامل موارد گوناگونی در نظر گرفت. از جمله این موارد می‌توان به انتخاب انواع سررسید، انتخاب طراحی صفحات داخلی سررسید،جنس جلد سررسید، سایز و ابعاد، چاپ سررسید، صفحه آرایی سررسید و… می‌باشند.در صورتی که نیاز به ارائه خدمات بیشتر با بالاترین کیفیت و مناسب‌ترین تعرفه را دارید کافی است همین حالا با مشاورین و کارشناسان فروش صبح آگهی تماس بگیرید.

سفارش سررسید تبلیغاتی

با توجه به کاربرد و تاثیری که سررسید تبلیغاتی در جذب مخاطب دارد، شرکت‌ها و سازمان‌هایی که قصد طراحی سررسید اختصاصی برای برند خود را دارند، لازم است قبل از ثبت سفارش در انتخاب شرکت طراح دقت کافی را داشته باشند. تیم مجرب صبح آگهی انواع طرح‌های سررسید را در سایت و صفحات موجود در شبکه‌های اجتماعی قرار داده است تا مشتریان به راحتی بتوانند آن‌ها را مشاهده کنند. مشتریان می‌توانند قبل از سفارش کلیه طرح های سررسید را مشاهده کنند و چنانچه می‌خواهند طبق سلیقه خود تغییری در طرح‌ها ایجاد کنند آن را با طراح در میان بگذارند.برای ثبت سفارش طراحی سررسید کافی است به سایت صبح آگهی مراجعه کرده و یا با کارشناسان و مشاورین در ارتباط باشید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *